Cheb čekají významná rozhodnutí

Cheb čekají významná rozhodnutí

Piráti jsou poslední tři a půl roku na radnici v koalici se silným partnerem, Volbou pro město (VPM). Ještě spolu s Koalicí pro Cheb (KpCh) a Hnutím 2018 zde představují ucelenou jednotu, která svou názorovou blízkost prezentovala již před posledními komunálními volbami a která trvá i dnes.

Město Cheb se připravuje na příchod významného investora do průmyslového parku II. Za tímto účelem byly v uplynulém období zceleny pozemky a zvětšena tak nabízená plocha k prodeji. Další důležitou podmínkou byla změna územního plánu, která je nyní podrobována zkoušce v podobě soudního přezkumu a nového návrhu na pořízení stejné změny ÚP v případě, že by soudní přezkum svým trváním limitoval jednání se zájemci z řad investorů. Jedná se o regionálně velmi důležitý předěl, který by město Cheb mělo jak v rovině rozpočtu, tak v rovině zaměstnanosti a průmyslového významu posunout mnohem dále. Bude ovšem velmi důležité vybrat toho správného a vyjednat co nejvýhodnější smluvní podmínky pro zajištění další spolupráce investora na vývoji a podpoře města.

Velmi intenzivní jednání probíhají se zájemcem o koupi pozemků, určených pro bytovou výstavbu na Špitálském vrchu. Svoji polohou a rozsáhlostí je projekt na poli urbanismu Chebu jedním z nejvýznamnějších, a proto se zástupci Pirátů účastnili jak výběru architektonické studie, tak i navazujících procesů, které dále detailněji upravují budoucí průběh výstavby, jenž je rozdělen do 4 etap, stejně jako převod pozemků.

Významně se zástupci Pirátů angažují na poli kultury v Chebu, kdy se od počátku svého působení angažovali na znovuobnovení promítání v kině ART a od roku 2019 spolupracují na organizaci a spolufinancování založeného multižánrového benefičního festivalu Chebolet. Jeho letošní již čtvrtý ročník se uskuteční 20. 8. 2022 na krajinné výstavě pod chebským hradem a jste na něj všichni srdečně zváni, společně i s vašimi dětmi, kterým je významně věnován.

Ondřej Špendlíček, lídr chebských Pirátů

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rozhovor s lídrem | Barbora Hradečná
05.09.2022

Rozhovor s lídrem | Barbora Hradečná

Barbora Hradečná je kandidátkou na primátorku Karlových Varů. Již 4 roky z role opoziční zastupitelky bojuje za otevřenou radnici a férový přístup města směrem k občanům. Právě komunikace, kterou současné vedení města nezvládá, je nejdůležitější...

Rozhovor s lídrem | Martin Kalina
29.08.2022

Rozhovor s lídrem | Martin Kalina

Mariánské Lázně jsou pro Piráty obzvlášť významným městěm. Zaznamenali jsme zde poprvé úspěch v komunálních volbách, získali historicky poprvé pozici starosty a nyní ho Piráti v Mariánkách již podruhé obhajují.