Hnutí ANO prodává LiL: Krátká paměť nebo schizofrenie?

7. května 2023
Hnutí ANO prodává LiL: Krátká paměť nebo schizofrenie?

Rozprodej městského majetku v Mariánských Lázních vesele pokračuje. Hnutí ANO2011 se spolu se svými koaličními partnery rozhodlo prodat majetkový komplex LiL. A to i přesto, že ještě před dvěma roky proti tomuto záměru hlasovali. Jde o krátkou paměť nebo schizofrenii?

Záměr prodeje byl tiše zveřejněn dne 4.5.2023 a nyní je vyvěšen na úřední desce. Případní zájemci mohou podávat své nabídky do 22.5.2023. Současná koalice, tvořená subjekty ANO2011, Změna pro ML, Město sobě a ODS plus, využila usnesení ze dne 14. 9. 2021, jehož cílem bylo tehdy zjistit, zda by o LiL měl vůbec někdo zájem. Jelikož tento záměr nebyl nikdy oficiálně zrušen, funguje jako bianko šek, a LiL se tak vedení města může rozhodnout prodat kdykoliv. Schválení prodeje však musí být předloženo zastupitelstvu města.

zamer lil
Záměr města Mariánské Lázně - Prodej majetkového komplexu LIL

Neuvěřitelným paradoxem je, že některé zastupitele hnutí ANO2011 zřejmě vůbec netrápí, že v roce 2021 kritizovali tehdejší koalici za navržení a schválení původního záměru na zastupitelstvu i na veřejnosti. Kromě radního Noska byli tehdy všichni ostatní zastupitelé ANO proti schválení tohoto záměru. Někteří z nich, včetně starosty Hurajčíka, ve svých zastupitelských funkcích pokračují i v současném volebním období. Výsledek hlasování o tomto záměru v roce 2021 předkládáme:

hlasovani ml
Výsledek hlasování z roku 2021

Několik otázek se tedy nabízí: Jedná se o krátkou paměť některých členů současné koalice, nebo se tehdejší (a současní) zastupitelé hnutí ANO2011 postavili proti záměru v roce 2021 jen proto, že podle nich je úlohou opozice být za každou cenu proti všem zásadním krokům vedení města? Vědí o této změně názoru a záměru prodeje také ostatní koaliční zastupitelé a souhlasí s ním?

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Na letošní přijímací zkoušky jsme se s odborem školství pečlivě připravovali. Ne tedy, že bychom sami chtěli vystudovat další střední školu, ale sledovali jsme demografickou situaci žáků na základních školách. Situace slibovala více žáků, nicméně nárůst předpokládal mnohem volnější průběh než v Praze nebo ve středních Čechách.

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

My zástupci Pirátské strany s důrazem na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj nesouhlasíme s výstavbou fotovoltaické elektrárny v katastru území Horní Blatná v Krušných horách. Existuje několik důvodů, proč se stavíme proti této konkrétní výstavbě, a proč je důležité tuto oblast chránit.

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

​V několika posledních týdnech rezonuje mediálním prostorem téma, které se zabývá přijímacími zkouškami a nedostatečnými kapacitami ve středních školách. Tato problematika však není aktuální v Karlovarském kraji. Jeho vedení totiž předem reagovalo na stoupající populační křivku a vyšší počet žáků v posledních ročnících základních škol.