Jak to bylo s ředitelem KKN

Jak to bylo s ředitelem KKN

Veřejným prostorem v Karlovarském kraji se poslední dobou šíří nepodložené a zavádějící informace o volbě ředitele Karlovarské krajské nemocnice. Rádi bychom proto veškerá fakta uvedli na pravou míru.

Vedení kraje je vyčítáno, že součástí komise, která ředitele vybírala, byl i následný vítěz VŘ Josef März, to však není pravda. S podáním příhlášky do VŘ komisi opustil a ta nakonec zasedla v obsazení: Jindřich Čermák, Jan Bureš, Patrik Pizinger, Pavel Čekan, Petr Kulhánek.

Zároveň je nepravdou, že znal koncepce ostatních kandidátů a tím získal výhodu. Josef März nejenže koncepce ostatních kandidátů neznal, ale ani je znát nepotřeboval. Vzhledem ke svému působení na této pozici v letech 2014-2017 měl dostatečný přehled o fungování i ekonomickém řízení takového zařízení.

“Ačkoliv jsem zprvu měl k participaci Josefa Märze ve výběrovém řízení výhrady, se svojí koncepcí i zkušeností byl prostě objektivně nejlepším kandidátem. Navíc, aby se vyhnul kumulaci funkcí, rezignoval na mandát krajského zastupitele, což kvituji,” uvedl radní Jindřich Čermák.

Stejně tak je zavádějícím argumentem, že rezignací Josefa Märze vznikne neobsazená gesce zdravotnictví. Ta je však usnesením zastupitelstva svěřena do rukou hejtmanovi Petru Kulhánkovi.

“Krajským zastupitelům hnutí ANO nejdříve vadilo, že kromě Rady kraje jsou ve vedení kraje čtyři uvolnění zastupitelé. Nejsou ale spokojeni ani s tím, když teď uvolněných zastupitelů s odchodem Josefa Märze ubyde. Možná by opozičním kolegům mělo stačit to, co je z mého pohledu podstatné - že KKN bude mít v čele odborníka a manažera, který se nebojí převzít obrovskou odpovědnost za kvalitní péči o pacienty, za vytvoření co nejlepších podmínek pro zdravotníky i za hospodaření a rozvoj obou nemocnic v Karlových Varech i v Chebu,” komentoval tuto situaci hejtman Petr Kulhánek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kreativita mění svět i náš kraj?
15.06.2021

Kreativita mění svět i náš kraj?

V rámci Operačního programu Spravedlivé transformace byl po schválení Rady Karlovarského kraje zařazen i krajský strategický projekt, který se zaměří na rozvoj kulturních a kreativních odvětví (KKO). Cílem projektu je nastartovat transformační změny v celém...

Živá kultura za časů pandemie
08.06.2021

Živá kultura za časů pandemie

Umělecká sféra zažila v uplynulém roce nebývalou existenční krizi. Z koncertních síní a hudebních klubů velkou část roku nezněly tóny hlasů a nástrojů, z divadelních sálů nebyl slyšet smích či pláč, taktéž kina a galerie...

  Piráti a Starostové
 

CHCI VĚDĚT VÍCE