Jak to bylo s ředitelem KKN

Jak to bylo s ředitelem KKN

Veřejným prostorem v Karlovarském kraji se poslední dobou šíří nepodložené a zavádějící informace o volbě ředitele Karlovarské krajské nemocnice. Rádi bychom proto veškerá fakta uvedli na pravou míru.

Vedení kraje je vyčítáno, že součástí komise, která ředitele vybírala, byl i následný vítěz VŘ Josef März, to však není pravda. S podáním příhlášky do VŘ komisi opustil a ta nakonec zasedla v obsazení: Jindřich Čermák, Jan Bureš, Patrik Pizinger, Pavel Čekan, Petr Kulhánek.

Zároveň je nepravdou, že znal koncepce ostatních kandidátů a tím získal výhodu. Josef März nejenže koncepce ostatních kandidátů neznal, ale ani je znát nepotřeboval. Vzhledem ke svému působení na této pozici v letech 2014-2017 měl dostatečný přehled o fungování i ekonomickém řízení takového zařízení.

“Ačkoliv jsem zprvu měl k participaci Josefa Märze ve výběrovém řízení výhrady, se svojí koncepcí i zkušeností byl prostě objektivně nejlepším kandidátem. Navíc, aby se vyhnul kumulaci funkcí, rezignoval na mandát krajského zastupitele, což kvituji,” uvedl radní Jindřich Čermák.

Stejně tak je zavádějícím argumentem, že rezignací Josefa Märze vznikne neobsazená gesce zdravotnictví. Ta je však usnesením zastupitelstva svěřena do rukou hejtmanovi Petru Kulhánkovi.

“Krajským zastupitelům hnutí ANO nejdříve vadilo, že kromě Rady kraje jsou ve vedení kraje čtyři uvolnění zastupitelé. Nejsou ale spokojeni ani s tím, když teď uvolněných zastupitelů s odchodem Josefa Märze ubyde. Možná by opozičním kolegům mělo stačit to, co je z mého pohledu podstatné - že KKN bude mít v čele odborníka a manažera, který se nebojí převzít obrovskou odpovědnost za kvalitní péči o pacienty, za vytvoření co nejlepších podmínek pro zdravotníky i za hospodaření a rozvoj obou nemocnic v Karlových Varech i v Chebu,” komentoval tuto situaci hejtman Petr Kulhánek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty
13.11.2021

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty

Není žádným tajemstvím, že se náš kraj potýká s velmi negativním demografickým vývojem, způsobeným odchodem mladé generace. Zároveň nás dlouhodobě trápí i nepříznivé vzdělanostní složení obyvatel. V rámci transformace regionu je právě ta společenská po...

Mizerná mládež
18.10.2021

Mizerná mládež

„Naše mládež miluje přepych, má špatné mravy, opovrhuje autoritou, nerespektuje starší.“ Leckdo určitě bude kývat nad tímto citátem hlavou. Že jsou ti mladí strašní a že za nás by se různé nepřístojnosti neděly. Ovšem vězte,...