Jak to bylo s ředitelem KKN

Jak to bylo s ředitelem KKN

Veřejným prostorem v Karlovarském kraji se poslední dobou šíří nepodložené a zavádějící informace o volbě ředitele Karlovarské krajské nemocnice. Rádi bychom proto veškerá fakta uvedli na pravou míru.

Vedení kraje je vyčítáno, že součástí komise, která ředitele vybírala, byl i následný vítěz VŘ Josef März, to však není pravda. S podáním příhlášky do VŘ komisi opustil a ta nakonec zasedla v obsazení: Jindřich Čermák, Jan Bureš, Patrik Pizinger, Pavel Čekan, Petr Kulhánek.

Zároveň je nepravdou, že znal koncepce ostatních kandidátů a tím získal výhodu. Josef März nejenže koncepce ostatních kandidátů neznal, ale ani je znát nepotřeboval. Vzhledem ke svému působení na této pozici v letech 2014-2017 měl dostatečný přehled o fungování i ekonomickém řízení takového zařízení.

"Ačkoliv jsem zprvu měl k participaci Josefa Märze ve výběrovém řízení výhrady, se svojí koncepcí i zkušeností byl prostě objektivně nejlepším kandidátem. Navíc, aby se vyhnul kumulaci funkcí, rezignoval na mandát krajského zastupitele, což kvituji," uvedl radní Jindřich Čermák.

Stejně tak je zavádějícím argumentem, že rezignací Josefa Märze vznikne neobsazená gesce zdravotnictví. Ta je však usnesením zastupitelstva svěřena do rukou hejtmanovi Petru Kulhánkovi.

"Krajským zastupitelům hnutí ANO nejdříve vadilo, že kromě Rady kraje jsou ve vedení kraje čtyři uvolnění zastupitelé. Nejsou ale spokojeni ani s tím, když teď uvolněných zastupitelů s odchodem Josefa Märze ubyde. Možná by opozičním kolegům mělo stačit to, co je z mého pohledu podstatné - že KKN bude mít v čele odborníka a manažera, který se nebojí převzít obrovskou odpovědnost za kvalitní péči o pacienty, za vytvoření co nejlepších podmínek pro zdravotníky i za hospodaření a rozvoj obou nemocnic v Karlových Varech i v Chebu," komentoval tuto situaci hejtman Petr Kulhánek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.