Moje místo - Slavkovský les

Moje místo - Slavkovský les

Náš kraj vyniká neuvěřitelnou rozmanitostí krajiny. I když musím vypíchnout fantastickou nespoutanou přírodu v okolí Dyleně s jediným krasovým jevem v kraji, meandry Ohře, zurčení říčky Teplé, daleké břehy jezera Medard, drsnou pláň se stolovými horami Toužimska, či hluboká údolí a náhorní plošinu Krušných hor, tak nejvíce si cením jeho horskou povahu.

Do mého srdce jsou však nejhlouběji zapsány masivní svahy Slavkovského lesa, vystupující z kraje léčivých vod Mariánských Lázní. Ten pocit, když člověk vyběhne během chvilky z 550 metrů nad mořem do jiného klimatického pásma v 800 metrech, je unikátní, nepopsatelný. Výhledy do krajiny jsou mou srdcovkou a tou největší ze všech je pohled z Podhorního vrchu u Mariánských Lázní. Nahoře panuje jiný svět. Může to být božský klid na pomezí nirvány, nebo také pekelný řev úpícího větru s bičujícím deštěm. Obojí je krásné.

Na Podhoru jsem vzal úplně z počátku vztahu randit svou milovanou manželku Janu. Díky jednomu z našich výstupů na Podhoru jsme zjistili, že čekáme dítě, syna Karlíka. Karlíka jsem poprvé na Podhoru vynesl v korbě kočárku ještě jako nemluvně. Rodinný výstup na Podhoru zvládla těhotná Jana ještě dvakrát. Na jaře narozená Lucinka však na svůj výstup v korbě kočárku teprve čeká. Vyhaslé torzo třetihorní sopky se tak stalo nedílnou součástí našeho rodinného života.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty
13.11.2021

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty

Není žádným tajemstvím, že se náš kraj potýká s velmi negativním demografickým vývojem, způsobeným odchodem mladé generace. Zároveň nás dlouhodobě trápí i nepříznivé vzdělanostní složení obyvatel. V rámci transformace regionu je právě ta společenská po...

Mizerná mládež
18.10.2021

Mizerná mládež

„Naše mládež miluje přepych, má špatné mravy, opovrhuje autoritou, nerespektuje starší.“ Leckdo určitě bude kývat nad tímto citátem hlavou. Že jsou ti mladí strašní a že za nás by se různé nepřístojnosti neděly. Ovšem vězte,...