Orchestry o peníze nepřijdou!

27. 04. 2021
Orchestry o peníze nepřijdou!

Karlovarský kraj bude již příští zastupitelstvo řešit dotace pro naše symfonické orchestry a další kulturní instituce.

Karlovarský symfonický orchestr a Západočeský symfonický orchestr bojují s loňskou sezónou, kterou zasáhla epidemie koronaviru a zabránila jim koncertovat. Uvědomujeme si nutnost podpory, ale stejným způsobem bylo také postižena divadla a další živá kultura v našem regionu.

Proto jsme se rozhodli připravit souhrnný dotační titul, který jim umožní pokrýt část ztráty z loňského roku kultuře v celém Karlovarském kraji.

Ceníme si aktivity opozičních zastupitelů kteří toto chtěli také řešit, ale bez vazby na zbytek kultury v našem kraji a jejich návrh byl značně nekoncepční. Věříme, že jim, stejně jako nám, na živé kultuře záleží a podpoří tento systémový krok i na příštím zastupitelstvu, do kterého bude připraven komplexní návrh.

Chceme tedy ještě jednou zdůraznit: KSO a ZSO mají naši plnou podporu a o peníze nepřijdou!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty
13.11.2021

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty

Není žádným tajemstvím, že se náš kraj potýká s velmi negativním demografickým vývojem, způsobeným odchodem mladé generace. Zároveň nás dlouhodobě trápí i nepříznivé vzdělanostní složení obyvatel. V rámci transformace regionu je právě ta společenská po...

Mizerná mládež
18.10.2021

Mizerná mládež

„Naše mládež miluje přepych, má špatné mravy, opovrhuje autoritou, nerespektuje starší.“ Leckdo určitě bude kývat nad tímto citátem hlavou. Že jsou ti mladí strašní a že za nás by se různé nepřístojnosti neděly. Ovšem vězte,...