Orchestry o peníze nepřijdou!

27. 04. 2021
Orchestry o peníze nepřijdou!

Karlovarský kraj bude již příští zastupitelstvo řešit dotace pro naše symfonické orchestry a další kulturní instituce.

Karlovarský symfonický orchestr a Západočeský symfonický orchestr bojují s loňskou sezónou, kterou zasáhla epidemie koronaviru a zabránila jim koncertovat. Uvědomujeme si nutnost podpory, ale stejným způsobem bylo také postižena divadla a další živá kultura v našem regionu.

Proto jsme se rozhodli připravit souhrnný dotační titul, který jim umožní pokrýt část ztráty z loňského roku kultuře v celém Karlovarském kraji.

Ceníme si aktivity opozičních zastupitelů kteří toto chtěli také řešit, ale bez vazby na zbytek kultury v našem kraji a jejich návrh byl značně nekoncepční. Věříme, že jim, stejně jako nám, na živé kultuře záleží a podpoří tento systémový krok i na příštím zastupitelstvu, do kterého bude připraven komplexní návrh.

Chceme tedy ještě jednou zdůraznit: KSO a ZSO mají naši plnou podporu a o peníze nepřijdou!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kreativita mění svět i náš kraj?
15.06.2021

Kreativita mění svět i náš kraj?

V rámci Operačního programu Spravedlivé transformace byl po schválení Rady Karlovarského kraje zařazen i krajský strategický projekt, který se zaměří na rozvoj kulturních a kreativních odvětví (KKO). Cílem projektu je nastartovat transformační změny v celém...

Živá kultura za časů pandemie
08.06.2021

Živá kultura za časů pandemie

Umělecká sféra zažila v uplynulém roce nebývalou existenční krizi. Z koncertních síní a hudebních klubů velkou část roku nezněly tóny hlasů a nástrojů, z divadelních sálů nebyl slyšet smích či pláč, taktéž kina a galerie...

  Piráti a Starostové
 

CHCI VĚDĚT VÍCE