Památky UNESCO bude Karlovarský kraj představovat školám i divadlem

2. května 2023
Památky UNESCO bude Karlovarský kraj představovat školám i divadlem

S památkami UNESCO v Karlovarském kraji se budou moci seznámit žáci základních škol i formou hraných prohlídek. Karlovarský kraj se na tom dohodl s divadelní skupinou Jindřicha Skopce ze Západočeského divadla Cheb. Prostřednictvím mládeže chce kraj dostat do povědomí veřejnosti informace o výjimečnosti lázeňských památek v kraji. Hrané prohlídky by měly začít v květnu, řekl krajský radní Vojtěch Franta (Piráti).

„V oblasti UNESCO jsme dospěli k tomu, že nejlepší bude pracovat s mladou generací, se žáky základních nebo středních škol. Plánujeme na květen, červen a pak září výjezdní prohlídky západočeských lázní v našich třech lázeňských městech, a to tak, kdy Jindřich Skopec a jeho pět kolegů by měli žáky provázet a formou živých obrazů jim připomínat nejvýznamnější momenty historie lázeňských měst," uvedl Franta.

Hrané prohlídky jsou oblíbené například v Karlových Varech, kde je pořádá herecká skupina Viktora Braureitera. Jsou ale zaměřené primárně na turisty a návštěvníky města. Podle Franty ale ani řada místních obyvatel o výjimečnosti památek v regionu příliš neví. Proto budou primárním cílem zejména mladí, tedy žáci a studenti.

Karlovarský kraj komentované a hrané prohlídky podpoří 300 tisíc korun. Za to by se mělo během tří měsíců odehrát 36 prohlídek ve třech lázeňských městech. Podle Franty je ale možné, že by se podobný formát mohl rozšířit i do budoucna. 

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.