Památky UNESCO bude Karlovarský kraj představovat školám i divadlem

2. května 2023
Památky UNESCO bude Karlovarský kraj představovat školám i divadlem

S památkami UNESCO v Karlovarském kraji se budou moci seznámit žáci základních škol i formou hraných prohlídek. Karlovarský kraj se na tom dohodl s divadelní skupinou Jindřicha Skopce ze Západočeského divadla Cheb. Prostřednictvím mládeže chce kraj dostat do povědomí veřejnosti informace o výjimečnosti lázeňských památek v kraji. Hrané prohlídky by měly začít v květnu, řekl krajský radní Vojtěch Franta (Piráti).

„V oblasti UNESCO jsme dospěli k tomu, že nejlepší bude pracovat s mladou generací, se žáky základních nebo středních škol. Plánujeme na květen, červen a pak září výjezdní prohlídky západočeských lázní v našich třech lázeňských městech, a to tak, kdy Jindřich Skopec a jeho pět kolegů by měli žáky provázet a formou živých obrazů jim připomínat nejvýznamnější momenty historie lázeňských měst," uvedl Franta.

Hrané prohlídky jsou oblíbené například v Karlových Varech, kde je pořádá herecká skupina Viktora Braureitera. Jsou ale zaměřené primárně na turisty a návštěvníky města. Podle Franty ale ani řada místních obyvatel o výjimečnosti památek v regionu příliš neví. Proto budou primárním cílem zejména mladí, tedy žáci a studenti.

Karlovarský kraj komentované a hrané prohlídky podpoří 300 tisíc korun. Za to by se mělo během tří měsíců odehrát 36 prohlídek ve třech lázeňských městech. Podle Franty je ale možné, že by se podobný formát mohl rozšířit i do budoucna. 

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Na letošní přijímací zkoušky jsme se s odborem školství pečlivě připravovali. Ne tedy, že bychom sami chtěli vystudovat další střední školu, ale sledovali jsme demografickou situaci žáků na základních školách. Situace slibovala více žáků, nicméně nárůst předpokládal mnohem volnější průběh než v Praze nebo ve středních Čechách.

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

My zástupci Pirátské strany s důrazem na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj nesouhlasíme s výstavbou fotovoltaické elektrárny v katastru území Horní Blatná v Krušných horách. Existuje několik důvodů, proč se stavíme proti této konkrétní výstavbě, a proč je důležité tuto oblast chránit.

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

​V několika posledních týdnech rezonuje mediálním prostorem téma, které se zabývá přijímacími zkouškami a nedostatečnými kapacitami ve středních školách. Tato problematika však není aktuální v Karlovarském kraji. Jeho vedení totiž předem reagovalo na stoupající populační křivku a vyšší počet žáků v posledních ročnících základních škol.