Piráti v Karlovarském kraji si zvolili nové předsednictvo

06. 01. 2022
Piráti v Karlovarském kraji si zvolili nové předsednictvo

6. 1.2022, Karlovy Vary - Členská základna Pirátů v Karlovarském kraji si zvolila nové předsednictvo krajského sdružení. Novým předsedou se stal loketský radní Vítězslav Adamec. Mandát v předsednictvu obhájil bývalý poslanec Petr Třešňák a krajský radní Jindřich Čermák. Novými členkami předsednictva se stala místopředsedkyně sokolovského sdružení Lucie Trčková a ostrovská patriotka Anna Bernátková. Nové předsednictvo se chce zaměřit zejména na práci s novými členy a nadcházející komunální volby.

“Osobně bych se rád zejména věnoval vzniku nových místních sdružení a nalezení nových zájemců v dalších obcích a to nejen tradičními metodami, ale i např. organizací přednášek, koncertů, pilotních setkání s příznivci či přímo krajských schůzí v městech a obcích, kde nemáme zastoupení,” uvedl ve své kandidátské řeči Vítězslav Adamec.

Nominaci na obhajobu pozice předsedy odmítl Petr Třešňák a stal se 1. místopředsedou.

“Velmi si vážím všech nominací, nicméně na pozici předsedy se již z časových důvodů necítím. Z pohledu určité kontinuity v krajském předsednictvu rád přijmu nominaci na některého z místopředsedů a rád budu zvolenému předsedovi k dispozici,”* doplnil Třešňák.

“Za mou osobu bych se rád zaměřil na mediální obraz a spolupráci s mediální spojkou, což bude důležité zejména směrem ke komunálním volbám, které pro nás budou největší výzvou a na kterých musíme všichni pracovat. Věřím však, že máme voličům na komunální úrovni co nabídnout a naši dosavadní práci v zastupitelstvech dokážeme prodat” uvedl Jindřich Čermák.

“Jako místopředsedkyně krajského sdružení bych ráda stmelila krajské sdružení napříč místními sdruženími, navázala na společné akce, podporu a sdílení zkušeností. Máme před sebou spoustu práce a naším cílem bude tuto práci dotáhnout do zdárného konce,” říká Lucie Trčková.

“Myslím že je potřeba přinést svěží pohled na vedení krajského sdružení a velmi si vážím toho, že jsem tuto příležitost dostala. Nyní je před námi nelehký úkol v podobě komunálních voleb a na nás bude prohloubit komunikaci s veřejností a dokázat jí, že jsou Piráti tou správnou volbou,” dodává Anna Bernátková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rok ve vedení kraje očima Vojtěcha Franty
18.01.2022

Rok ve vedení kraje očima Vojtěcha Franty

Lázeňství, cestovní ruch, transformace regionu, IT nebo zápis lázeňského trojúhelníku na seznam UNESCO. To jsou věci, na kterých poslední rok pracoval Vojtěch Franta, náměstek hejtmana Karlovarského kraje za Piráty. V druhém díle našeho miniseriálu se...

Rok ve vedení kraje očima Markéty Monsportové
03.01.2022

Rok ve vedení kraje očima Markéty Monsportové

Na konci roku je zvykem bilancovat a nám uplynul první rok v krajské vládě. „Uplynul“ není vhodné slovo, výstižnější, alespoň za mě je „uběhl“ a to tryskem. Rok 2021 byl asi tím nejrychlejším v mém...