Zapojujeme veřejnost do rozhodování o rozvoji Lokte

Zapojujeme veřejnost do rozhodování o rozvoji Lokte

Po čtyřech letech ve vedení města Lokte můžeme s hrdostí prohlásit, že ve spolupráci s našimi koaličními partnery se nám povedlo úspěšně splnit většinu programu, se kterým jsme šli do předešlých komunálních voleb. Zároveň jsme se snažili poprat se s nečekanými událostmi, jako byla covidová krize či příliv ukrajinských uprchlíků.

Naší hlavní snahou bylo zapojit do rozhodování o rozvoji města Lokte občany. Zásadní změny a nové investice se musí připravovat ve vzájemné spolupráci, nikoliv za zavřenými dveřmi radnice, jak to bylo zvykem v minulosti. Pravidelně pořádáme diskuse s občany, či ankety nad aktuálními problémy. Aktuálně připravujeme nové webové stránky města, které by měly splňovat všechny náležitosti pirátské transparance a přívětivosti. Informování občanů jsme rozšířili o funknčí facebookový profil města a v posledních měsícíh i službu mobilního rozhlasu.

Klíčové jsou samozřejmě investice. Na ty se nám podařilo získat dotační prostředky v řádech desítek milionů korun, což je naprosto nesrovnatelné oproti rokům minulým. Mezi nejdůležitější z nich patří dokončení obnovy Dvorany, ve kterém aktuálně sídlí Základní umělecká škola a Kulturní dům. Naším cílem od začátku bylo, aby Dvorana sloužila místním včetně dětí, což se naštěstí podařilo.

Díky dlouhodobé a systematické práci se nám podařilo reálně začít řešit problém absence kvalitní hasičské zbrojnice pro naše dobrovolné hasiče, a to získáním vhodného pozemku a přípravy projektové dokumentace.

Palčivým problémem města bylo dlouhé roky parkování. Povedlo se dokončit dopravní terminál v Nádražní ulici, který se po letech dočkal důstojné podoby. Parkování na náměstí bylo upraveno tak, aby zde primárně bylo umožněno parkování místních obyvatel. V letošním roce budou započaty velké investice – nový dopravní terminál před betonovým mostem. Ten vytvoří desítky nových parkovacích míst a náměstí tímto bude rezervováno již definitivně jen pro Lokeťáky. Konečně také bude započata rekonstrukce po desítky let zanedbávané Tovární ulice, kde bude rovněž zavedena kanalizace a obnoven povrch příjezdové komunikace.

Ožehavým tématem které chceme, pokud možno hned po volbách začít řešit, je zřízení městské policie. Důvodem není pouze potřeba i represivně řešit parkování a dopravní situaci ve městě, ale také narůstající vandalismus.

Město jsou však zejména jeho občané, a i díky nim jsme hrdí na naše město. V Lokti je opravdu mnoho lidí, kteří svou dobrovolnickou aktivitou přispívají k tomu, že jsme považováni za kulturní a sportovní centrum Karlovarského kraje, ale zároveň i jeho zelenou oázu Karlovarského kraje, kde žijí spokojení lidé a kterou zároveň vyhledávají návštěvníci z celé České republiky i z celého světa.

Budeme rádi, když se na tom společně s Vámi budeme moci podílet i v budoucnu.

Petr Adamec, starosta Lokte

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rozhovor s lídrem | Barbora Hradečná
05.09.2022

Rozhovor s lídrem | Barbora Hradečná

Barbora Hradečná je kandidátkou na primátorku Karlových Varů. Již 4 roky z role opoziční zastupitelky bojuje za otevřenou radnici a férový přístup města směrem k občanům. Právě komunikace, kterou současné vedení města nezvládá, je nejdůležitější...

Rozhovor s lídrem | Martin Kalina
29.08.2022

Rozhovor s lídrem | Martin Kalina

Mariánské Lázně jsou pro Piráty obzvlášť významným městěm. Zaznamenali jsme zde poprvé úspěch v komunálních volbách, získali historicky poprvé pozici starosty a nyní ho Piráti v Mariánkách již podruhé obhajují.