Piráti opět uklízeli Karlovarský kraj

21. 09. 2020
Piráti opět uklízeli Karlovarský kraj

Tradiční dobrovolnické akce Ukliďme Česko, která si klade za cíl uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek na co největším území naší země, se jako obvykle účastnili Piráti po celém kraji.

Ze známých důvodů se hlavní část úklidu odehrávala během třetí zářijové soboty. Více jak dvě desítky Pirátů se zapojilo v pěti místech Karlovarského kraje do dobrovolnických aktivit, na několika místech i jako organizátoři. Odpad, kterého bylo sesbíráno několik desítek pytlů s celkovou váhou přes tunu, tak aspoň na chvíli přestal hyzdit náš krásný region.

Jako obvykle nebyla nouze o kuriozní nálezy co všechno neváhají lidé odhodit do přírody. V Karlových Varech se při uklizení našlo několik balení šunky (bohužel už byly prošlé a tak si uklízející moc nepochutnali). Při čištění Chebu se nacházel spíše „tradiční“ odpad, včetně pneumatik. Přesto zarazil nález nepotřebných eternitových desek. K asi nejzvláštnějšímu nálezu tak došlo k Sokolově, kde se našlo malé šapitó. Někoho už asi nebavilo dělat cirkus.

Jsme rádi, že se nám podařilo vyčistit zase kousek našeho kraje, ovšem byli bychom raději, kdyby podobných aktivit nebyli vůbec potřeba. A tak se asi opět setkáme při úklidu v dubnu 2021.

Úklid

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Lázeňský trojúhelník se stal součástí UNESCO
24.07.2021

Lázeňský trojúhelník se stal součástí UNESCO

Dnes došlo k velmi významné události pro celý Karlovarský kraj. Výbor světového dědictví finálně rozhodl o zápisu Karlových Varů, Mariánských Lázní a Františkových lázní na Seznam světového dědictví UNESCO.

Kreativita mění svět i náš kraj?
15.06.2021

Kreativita mění svět i náš kraj?

V rámci Operačního programu Spravedlivé transformace byl po schválení Rady Karlovarského kraje zařazen i krajský strategický projekt, který se zaměří na rozvoj kulturních a kreativních odvětví (KKO). Cílem projektu je nastartovat transformační změny v celém...

Živá kultura za časů pandemie
08.06.2021

Živá kultura za časů pandemie

Umělecká sféra zažila v uplynulém roce nebývalou existenční krizi. Z koncertních síní a hudebních klubů velkou část roku nezněly tóny hlasů a nástrojů, z divadelních sálů nebyl slyšet smích či pláč, taktéž kina a galerie...

  Piráti a Starostové
 

CHCI VĚDĚT VÍCE