Piráti opět uklízeli Karlovarský kraj

21. září 2020
Piráti opět uklízeli Karlovarský kraj

Tradiční dobrovolnické akce Ukliďme Česko, která si klade za cíl uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek na co největším území naší země, se jako obvykle účastnili Piráti po celém kraji.

Ze známých důvodů se hlavní část úklidu odehrávala během třetí zářijové soboty. Více jak dvě desítky Pirátů se zapojilo v pěti místech Karlovarského kraje do dobrovolnických aktivit, na několika místech i jako organizátoři. Odpad, kterého bylo sesbíráno několik desítek pytlů s celkovou váhou přes tunu, tak aspoň na chvíli přestal hyzdit náš krásný region.

Jako obvykle nebyla nouze o kuriozní nálezy co všechno neváhají lidé odhodit do přírody. V Karlových Varech se při uklizení našlo několik balení šunky (bohužel už byly prošlé a tak si uklízející moc nepochutnali). Při čištění Chebu se nacházel spíše „tradiční“ odpad, včetně pneumatik. Přesto zarazil nález nepotřebných eternitových desek. K asi nejzvláštnějšímu nálezu tak došlo k Sokolově, kde se našlo malé šapitó. Někoho už asi nebavilo dělat cirkus.

Jsme rádi, že se nám podařilo vyčistit zase kousek našeho kraje, ovšem byli bychom raději, kdyby podobných aktivit nebyli vůbec potřeba. A tak se asi opět setkáme při úklidu v dubnu 2021.

{% asset 'https://a.pirati.cz/karlovarsky/img/posts/sapito_2020.jpg' magick:gravity='north' alt='Úklid'%}

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.