Piráti v Karlovarském kraji si zvolili nové předsednictvo

6. ledna 2022
Piráti v Karlovarském kraji si zvolili nové předsednictvo

6. 1.2022, Karlovy Vary - Členská základna Pirátů v Karlovarském kraji si zvolila nové předsednictvo krajského sdružení. Novým předsedou se stal loketský radní Vítězslav Adamec. Mandát v předsednictvu obhájil bývalý poslanec Petr Třešňák a krajský radní Jindřich Čermák. Novými členkami předsednictva se stala místopředsedkyně sokolovského sdružení Lucie Trčková a ostrovská patriotka Anna Bernátková. Nové předsednictvo se chce zaměřit zejména na práci s novými členy a nadcházející komunální volby.

"Osobně bych se rád zejména věnoval vzniku nových místních sdružení a nalezení nových zájemců v dalších obcích a to nejen tradičními metodami, ale i např. organizací přednášek, koncertů, pilotních setkání s příznivci či přímo krajských schůzí v městech a obcích, kde nemáme zastoupení," uvedl ve své kandidátské řeči Vítězslav Adamec.

Nominaci na obhajobu pozice předsedy odmítl Petr Třešňák a stal se 1. místopředsedou.

"Velmi si vážím všech nominací, nicméně na pozici předsedy se již z časových důvodů necítím. Z pohledu určité kontinuity v krajském předsednictvu rád přijmu nominaci na některého z místopředsedů a rád budu zvolenému předsedovi k dispozici," doplnil Třešňák.*

"Za mou osobu bych se rád zaměřil na mediální obraz a spolupráci s mediální spojkou, což bude důležité zejména směrem ke komunálním volbám, které pro nás budou největší výzvou a na kterých musíme všichni pracovat. Věřím však, že máme voličům na komunální úrovni co nabídnout a naši dosavadní práci v zastupitelstvech dokážeme prodat" uvedl Jindřich Čermák.

"Jako místopředsedkyně krajského sdružení bych ráda stmelila krajské sdružení napříč místními sdruženími, navázala na společné akce, podporu a sdílení zkušeností. Máme před sebou spoustu práce a naším cílem bude tuto práci dotáhnout do zdárného konce," říká Lucie Trčková.

"Myslím že je potřeba přinést svěží pohled na vedení krajského sdružení a velmi si vážím toho, že jsem tuto příležitost dostala. Nyní je před námi nelehký úkol v podobě komunálních voleb a na nás bude prohloubit komunikaci s veřejností a dokázat jí, že jsou Piráti tou správnou volbou," dodává Anna Bernátková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Na letošní přijímací zkoušky jsme se s odborem školství pečlivě připravovali. Ne tedy, že bychom sami chtěli vystudovat další střední školu, ale sledovali jsme demografickou situaci žáků na základních školách. Situace slibovala více žáků, nicméně nárůst předpokládal mnohem volnější průběh než v Praze nebo ve středních Čechách.

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

My zástupci Pirátské strany s důrazem na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj nesouhlasíme s výstavbou fotovoltaické elektrárny v katastru území Horní Blatná v Krušných horách. Existuje několik důvodů, proč se stavíme proti této konkrétní výstavbě, a proč je důležité tuto oblast chránit.

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

​V několika posledních týdnech rezonuje mediálním prostorem téma, které se zabývá přijímacími zkouškami a nedostatečnými kapacitami ve středních školách. Tato problematika však není aktuální v Karlovarském kraji. Jeho vedení totiž předem reagovalo na stoupající populační křivku a vyšší počet žáků v posledních ročnících základních škol.