Tři otázky pro... Josefa Pavlovice

14. května 2020
Tři otázky pro... Josefa Pavlovice

Každý týden jedna Pirátská osobnost v kraji odpoví na tři otázky z aktuální situace. Dnes pokračuje Josef Pavlovic. V posledních týdnech prožil velmi hektické období - jako asistent zdravotnického týmu Pirátské strany řešil koronavirus z první politické linie. A jako radní v Mariánských Lázních se musí vypořádat i z dopady pandamie na lázeňské město.

1. V Pirátské straně si zažil hektické týdny, seš asistentem zdravotnického týmu, pod který spadá i vše kolem koronaviru. Jak probíhala vaše práce a jak vznikala jednotlivá řešení?

Od konce ledna jsme začali cíleně shromažďovat informace o koronaviru a v průběhu únoru pomalu tušili, že se řítíme do velkého průšvihu, byť kroky vlády tomu v tu chvíli neodpovídaly. Když se pak během března začala čísla nebezpečně zvedat i u nás, bylo jasné, že se bude muset sáhnout po drastických opatřeních. I z našich interních analýz jsme vycházeli, že ten “lockdown”, uzavření, byla asi nejvhodnější volba. Proto jsme jako Piráti tyto prvotní kroky vlády podpořili. Ve hře bylo příliš neznámých.

Zde bych rád vyslovil velké díky všem kolegům z Poslanecké sněmovny. Informace se na nás valily doslova ze všech stran a bylo zapotřebí je vyhodnocovat a hlavně zpracovávat v reálném čase. Byly to věci od legislativních návrhů, a tím pádem potřeba k nim připravit pozměňovací návrhy, přes nabídky ochranných prostředků až po maily od občanů. Díky dobře nastaveným procesům jsme s tím poprali byť za cenu toho, že nás doma prakticky neviděli.

Když se přehnala prvotní obava o naplnění lůžek JIP, tak jsme začali pracovat na plánu co dál. Pandemie a zastavení země v takto velkém rozsahu můžeme vnímat jako katastrofu a nebo jako příležitost. Jako Piráti to chápeme právě jako šanci pro restart a pro nová řešení.

Ideje jsme sepsali pod názvem Budoucnost řešíme teď a ukazujeme tři vlny opatření, aby se naše země z této krize probudila silnější než dřív.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

S návratem mladých lékařů do regionu pomáhají stipendia. Kraj rozdělí mezi vysokoškoláky dalších 6 milionů korun

S návratem mladých lékařů do regionu pomáhají stipendia. Kraj rozdělí mezi vysokoškoláky dalších 6 milionů korun

Přimět absolventy lékařských fakult pocházející z našeho kraje, aby se po studiu vrátili zpět do regionu a poskytovali zde potřebnou lékařskou péči, tak to je cíl vyhlašovaného stipendijního programu, který je zaměřen na studenty oborů všeobecného a zubního lékařství. Rada Karlovarského kraje na pondělním zasedání schválila rozdělení podpory mezi 40 žadatelů v celkové výši 6 milionů korun.

Karlovarský kraj jako region pro všechny generace!

Karlovarský kraj jako region pro všechny generace!

Před třemi lety se bývalý český premiér nechal slyšet, že náš kraj je „úplně nejhorší, historicky ve všem“. Tu větu každý z nás slyšel už nesčíselněkrát (a stejně často ji sám v nějakém kontextu použil). Některé mé kolegyně a kolegové se v ní neustále nihilisticky vyžívají v tomto sloganu a mají ho jako argumentační hůl, kterou neváhají mlátit kolem sebe. Přesto mě tváří v tvář při setkání s nastupující generací velmi příjemně překvapilo, jak berou Karlovarský kraj za svůj a vnímají ho jako region plný příležitostí.

Diskuse o CHKO Krušné hory sjednotila názory i politické strany

Diskuse o CHKO Krušné hory sjednotila názory i politické strany

Dnes jsem "na stará kolena" zažil jednu životní premiéru, měl jsem příležitost se stát moderátorem. Na začátek musím říct, že to není vůbec lehká disciplína, ale na druhou, že mne to přes ranní žaludeční nevolnost, nemoci nervozitou spát, docela bavilo.