Vidím hvězdnou budoucnost hotelu Thermal

30. října 2023
Vidím hvězdnou budoucnost hotelu Thermal

Na začátku října jsme měli tu čest hostit mezinárodní konferenci o lázeňství a balneologii, kterou jsme úspěšně zorganizovali ve spolupráci s městem Karlovy Vary, místním infocentrem, Czechtourismem, ILABem a zejména s Evropskou lázeňskou asociací (ESPA). Tato konference překonala naše očekávání a přinesla mnoho pozitivních ohlasů.

Co je ještě důležitější - rozpočet konference končí v kladných číslech. Akce se konala v Císařských lázních, Grandhotelu Pupp a samotná konference probíhala v kongresových prostorách hotelu Thermal. Přivítali jsme zde 350 účastníků z celého světa, kteří odjeli spokojeni. Tento úspěch jasně ukázal, že úzká spolupráce mezi městem, krajem a dalšími subjekty může přinést pozitivní výsledky. A hlavně - o Karlovy Vary existuje obrovský zájem.

Hotel Thermal rezonuje v médiích často v negativním duchu a možná proto se zapomíná, že pro mnoho lidí z celého světa symbolizuje tato architektura město Karlovy Vary a zároveň epicentrum nejdůležitější kulturní události v České republice - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (KVIFF).

Studie ukazují, že KVIFF každoročně přináší místní ekonomice téměř čtvrt miliardy Kč, a další akce podobného charakteru by znamenaly obrovský ekonomický přínos. Inspirativní mi přišla myšlenka organizátorů KVIFFu, kterou zjednoduším na Karlovy Vary jako “české Cannes” - město jako kulturní magnet naší země, který by byl atraktivní po celou sezónu, a kam můžete přijet kdykoli a vědět, že vás čeká kvalitní kulturní program.

To by znamenalo, že v Karlových Varech by se vždy něco důležitého dělo a mělo by smysl tam vyjet kdykoli a utratit peníze. K tomu by určitě patřilo využívání kongresové kapacity Hotelu Thermal.

Tento hotel je stále majetkem státu a bohužel své kapacity naplno nevyužívá přesto, že zde potenciál jasně existuje. Pro dokreslení se stačí podívat na hospodaření Kongresového centra Praha a za rok 2022, které skončilo v rekordním 80 mil. zisku. I Kongresové centrum Praha je veřejný majetek.

Kongresová turistika prostě roste a zájem o Českou republiku je obrovský. S mezinárodním letištěm, kongresovým hotelem a s obrovskou ubytovací kapacitou jsou Karlovy Vary ideálním místem pro světovou kongresovou turistiku.

Po úspěšném kongresu ESPA je jasné, že jméno Karlových Varů stále rezonuje a láká návštěvníky z celého světa. Tak bychom se měli jako město, kraj a stát zasadit o to, abychom tady ty české Cannes vytvořili.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.