Piráti v Karlovarském kraji představili lídry do komunálních voleb

Piráti v Karlovarském kraji představili lídry do komunálních voleb

10.6.2022, Karlovy Vary - Na páteční tiskové konferenci představili Piráti lídry do komunálních voleb. Mezi hlavní priority patřila tradiční pirátská témata jako otevření radnic lidem, bydlení či digitalizace.

Tiskovou konferenci uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Ten zdůraznil klíčovou roli Karlovarského kraje i příležitosti, které nyní nastávají.

“Nyní jsou Piráti jak součástí úspěšného vedení kraje, tak ve vedení několika měst, kde budou mandáty od občanů obhajovat. Za pirátskými zástupci je vidět skvěle odvedená práce a věřím, že získají důvěru voličů, aby dále dělali to, co je správné,” uvedl Bartoš.

V Karlových Varech povede pirátskou kandidátku zastupitelka Barbora Hradečná: “Čtvrtým rokem bojujeme z opozice za přístupnější a otevřenější radnici, která je nyní zabetonovaná. Čtvrtým rokem přinášíme spoluobčanům informace o tom, co vedení města chystá a upozorňujeme na špatné hospodaření. Je třeba posunout se do 21. století. Chceme Karlovy Vary jako moderní, sebevědomé a udržitelné lázeňské město, ve kterém se dá žít. Ve kterém mohou žít mladí lidé,” nastínila.

Martin Kalina bude již podruhé obhajovat pozici starosty v Mariánských Lázních: “Piráti úspěšně vedou radnici v Mariánkách již druhé volební období. Poslední roky byly spíše krizovým managementem než vedením města, ale zvládli jsme to! Čekají nás však další výzvy. Oprava radnice, rekonstrukce veřejného osvětlení, rozvoj sportovně-relaxačního areálu v Hamrníkách, výstavba městských bytů a mnoho dalšího. Věřím, že voliči naši práci ocení a dostaneme znovu šanci posouvat Mariánské Lázně k lepšímu,” uvedl.

Mandát obhajují Piráti také v Lokti, kde vede již podruhé kandidátku současný starosta Petr Adamec, který řekl: “Když jsme město před čtyřmi lety, před covidem, kůrovcem a válkou přebírali, tak mělo město na účtech 32 milionů. Tuto částku se nám podařilo i při zachování masivních investic ztrojnásobit. Během čtyř let jsme intenzivně investovali do infrastruktury, škol, veřejných prostranství, zeleně a mnoho dalšího. Naším hlavním cílem do budoucna je skloubit požadavky občanů, podnikatelů i návštěvníků města. Nebude to jednoduché, ale věřím, že to zvládneme!”

Součástí koalice jsou Piráti v Chebu, kde povede kandidátku radní města Ondřej Špendlíček: “Ačkoliv jsme na chebské radnici v pozici minoritního koaličního partnera, velmi dobře se nám daří tlačit naše nejdůležitější témata. Jsem rád, že tuto příležitost máme, a věřím, že i do budoucna budeme mít možnost pirátské hodnoty v Chebu prosazovat,” nastínil Špendlíček.

V Sokolově jsou Piráti již čtvrtým rokem v opozici. Lídryní se stala zastupitelka Tereza Zykánová: “Sokolov je město, které má lidem co nabídnout, ale je potřeba na tom pracovat. Je nutné podpořit mladé, aby neodcházeli pryč, nenechat si utéci jejich nápady, vize a nadšení, které jsou pro komunitu ve městě nejdůležitější. Abychom toho dosáhli, musíme jim nabídnout kvalitní a dostupné bydlení, možnost pracovního uplatnění a různé způsoby trávení volného času,” říká Zykánová.

Opoziční práci se věnují Piráti také ve Valči, kde byla lídryní zvolena Nikola Kassl: “Naším cílem je mít transparentní obecní vedení. Minimálně se o to snažíme poslední 4 roky online přenosy našeho pirátského zastupitele z veřejného zasedání zastupitelstva. Rádi bychom ale šli dál - transparence projektů je jediná cesta, jak zabránit předsudkům o korupci!” uvádí Nikola Kassl.

Historicky poprvé staví kandidátku Piráti a nezávislí kandidáti v Nové Roli, kde kandidátku vede Petr Antonín Kumstát: “Jsme toho názoru, že na městě má být zastoupena i mladší generace, která dokáže na problémy nahlížet jinak než ostatní. Máme spousty nápadů, které bychom chtěli realizovat. My nabízíme mladou vizi, se kterou vedení města zvládneme!” vysvětlil Kumstát.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články