Tento pátek navštívila náš kraj Zuzka Klusová, která k nám dorazila až z Moravskoslezského kraje, kde řeší problematiku vyloučených lokalit, sociální politiky a fond spravedlivé transformace - témata, která jsou podstatná i v našem kraji.

Společně s Terezou Zykánovou a Markétou Monsportovou probraly v Sokolově problémy vyloučených lokalit přímo s jejich dotčenými obyvateli. I to je jedna z priorit, kterými se Zuzka v Evropském parlamentu bude zabývat.

Další zastávkou byla Agentura 4K, jeden z měkkých projektů, který kraj podal do fondu spravedlivé transformace. I pro Moravskoslezský kraj je tento projekt inspirací - investuje do lidí v kraji, jejich potenciálu a pomáhá region přesměrovat z ekonomiky závislé na těžbě uhlí na ekonomiku služeb s přidanou hodnotou.

Fond spravedlivé transformace byl také tématem schůzky s náměstkem hejtmana Vojtou Frantou, který byl u počátku nastavení celého systému výběru strategických projektů a iniciace celého procesu.

Večer se k Markétě a Zuzce připojil Ivan Bartoš, Marcel Kolaja a Mikuláš Peksa. V plném sále Krajské knihovny Karlovy Vary proběhlo příjemné neformální setkání s lidmi z Karlovarského kraje, kteří měli spoustu zajímavých otázek.

Děkujeme za milou návštěvu a bouři voleb vstříc!