Petr Třešňák

Náměstek Ministra průmyslu a obchodu

Petr Třešňák (*1983) je 1. místopředsedou krajského sdružení Karlovarský kraj a dočasným garantem programového bodu energetika. Pochází z Mariánských Lázní.

V letech 1998–2007 pobýval převážně v Plzni. Zde absolvoval nejprve SPŠ Dopravní, obor Informační technologie a poté Fakultu elektrotechnickou, ZČU. Pro zájem o ekologii a energetiku se zde zvolil studijní obor jménem Technická ekologie na Katedře energetiky a ekologie, kde se věnoval převážně obnovitelným zdrojům a jejich nasazení v prostředí ČR. Po absolvování fakulty zakotvil v odvětví jaderné energetiky, kde pracuje doposud jako specialista bezpečnosti. Kromě zájmů již zmíněných, které se promítly i do profesního zaměření, byla již od střední školy jeho hlavní zálibou (životním stylem) punk a hardcore hudba. V současnosti stále hraje v kapelách Ethos of Nemesis a Řetězová reakce.

V roce 2014 byl ve volbách do zastupitelstev obcí zvolen a stal se místostarostou Mariánských lázní. V roce 2015, po rezignaci rovněž pirátského starosty Ing. arch. Vojtěcha Franty, si s ním vyměnil místo ve vedení města a stal se starostou.

Po parlamentních volbách 2017 se stal poslancem za Karlovarský kraj a na pozici starosty z důvodu souběhu funkcí rezignoval.

petr-tresnak

Pirátská strana


Lidé

Markéta Monsportová
Markéta Monsportová Uvolněná zastupitelka Karlovarského kraje
Josef Pavlovic
Josef Pavlovic Zastupitel Mariánských Lázní
Karel Špecián
Karel Špecián Mediální manažer KS Karlovarský kraj
Poznejte celý náš tým