Akce Forbes Lepší Česko naplnila Císařské Lázně

20. října 2023
Akce Forbes Lepší Česko naplnila Císařské Lázně

V Císařských Lázních v Karlových Varech proběhla konference "Forbes Lepší Česko". Velmi vítáme, že se akce pořádala u nás, na mimořádném místě, které lepší Česko symbolizuje: Císařské lázně, citlivě zrekonstruovaný historický prostor s výjimečným moderním sálem světových parametrů.

Díky tomu se na náš kraj upřela pozornost nejen státu, ale i businessu a dalších velkých hráčů. Samotnou konferenci zahájil úvodním slovem premiér Petr Fiala a zdravici zaslal prezident Petr Pavel.

Na dvou podiích vystoupily desítky osobností, které se zaměřily na analýzu ekonomiky, kvality života a úroveň svobody v naší zemi. Projekt propojuje politickou, byznysovou, intelektuální a kulturní elitu české společnosti.

Mezi mluvčími byli také ministr financí Stanjura a ministr dopravy Martin Kupka, který nás potěšil příslibem, že dálnice do našeho kraje by se měla dostavit už v roce 2028.

A jak na Lepší Česko?
Nejčastěji zazníval apel na to, že máme být víc odvážní, sázet na inovace, kreativitu a talenty, podporovat lepší vzdělávání, aktivovat soukromý sektor, investovat ve prospěch společnosti, odbrzdit rozvoj, stavět nové odvážné a moderní stavby, posouvat limity a začít u sebe, víc spolupracovat, zbavit se balastu a jizev, které si sebou neseme.

Naše země patří mezi nejbezpečnější na světě a leží na křižovatce Evropy. To je potřeba neustále zdůrazňovat a využít.

Celá konference je ke shlédnutí zde:
https://www.youtube.com/watch?v=lGFz1X5C8fs

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.