Markéta Monsportová

vedoucí cestovní kanceláře, manažerka, kulturní aktivistka a zastupitelka Karlovarského kraje

Markéta Monsportová se narodila v roce 1972 v Ostrově nad Ohří. Vystudovala mariánskolázeňskou hotelovou školu a v oboru cestovního ruchu zůstala doposud. Zastupuje jednoho z největších německých touroperátorů a zajišťuje tak servis pro více než deset tisíc lázeňských hostů ročně v celém lázeňském trojúhelníku.

Markéta je ve svém regionu známá svojí angažovaností ve veřejném prostoru. Zakládala mariánskolázeňský spolek Švihák, který organizuje řadu kulturní akcí s přesahem mimo region. Spolek Švihák stál mimojiné u vzniku festivalu experimentálního filmu Marienbad Film Festival, který navázal na poválečnou kinematografickou tradici.

S Piráty začala spolupracovat v roce 2016 a o dva roky později se stala členkou České pirátské strany. Od roku 2019 je členkou krajského zastupitelstva Karlovarského kraje, kde pracuje v komisi kultury a památkové péče.

Markéta má dvě dospělé dcery.

Markéta Monsportová je také Pirátskou kandidátkou do Senátu za volební obvod č. 3 – Cheb/Tachov. Její prezentaci a program najdete na https://monsportova.cz/.