Krušnohorská destinačka

Krušnohorská destinačka

Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém červnovém zasedání schválilo návrh pirátského náměstka Vojtěcha Franty na založení nové Destinační agentury Krušnohoří. Z krajského rozpočtu uvolní 2 miliony korun a stejnou částku přispěje i Ústecký kraj. Právě spolupráce mezi dvěma kraji a Montanregionem o.p.s., tedy společenstvím obcí, jejichž památky byly zapsány na seznam UNESCO, byla pro tento významný krok klíčová.

Krušné hory potřebují jednotný management rozvoje cestovního ruchu na celém svém území. Spolu s dobře definovaným územním rozvojem a kvalitní ochranou přírody mohou být splněny všechny parametry pro to, aby se Krušné hory rozvíjely v harmonii a v souladu s potřebami místních obyvatel a zároveň byly stále lákavé pro nové investice a citlivý rozvoj.

V současnosti jsme však často svědky opačného přístupu, kdy naše krušnohoří čelí živelnému developmentu, komercionalizaci a dalším negativním trendům, které pomalu ubírají z autenticity a ryzosti, která je zde však stále přítomna. Právě proto nastal nejvyšší čas na vznik oblastní destinační agentury, která pokryje svým působením celý pás Krušných hor i jejich podhůří.

Nová destinační agentura bude mít za úkol právě koordinaci aktivit všech partnerů v území, propagaci a komunikaci vybraných lokalit a kooperaci na vzniku smysluplných produktů cestovního ruchu. V praxi to znamená třeba i diskuzi s aktéry o lokalitách, které by měly být téměř v klidovém režimu s definováním horní únosné kapacity území a naopak, lokality, které mohou cestovní ruch rozvíjet masivněji. Na saské straně krušných hor existuje obdoba takové destinační agentury již řadu let, spojuje všechny aktéry cestovního ruchu na německé straně a bude jistě první organizací, s kterou Krušnohorská destinačka začne spolupracovat.

Nyní je před Karlovarským krajem velký úkol, a to samotný akt založení společné destinační agentury, otevřené výběrové řízení na ředitele/ředitelku této agentury a intenzivní komunikace následných kroků s celým územím. Právě tato komunikace bude klíčová pro úspěšný start agentury a tím udržitelného rozvoje Krušných hor.

Vojtěch Franta,

náměstek hejtmana Karlovarského kraje

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rozhovor s lídrem | Barbora Hradečná
05.09.2022

Rozhovor s lídrem | Barbora Hradečná

Barbora Hradečná je kandidátkou na primátorku Karlových Varů. Již 4 roky z role opoziční zastupitelky bojuje za otevřenou radnici a férový přístup města směrem k občanům. Právě komunikace, kterou současné vedení města nezvládá, je nejdůležitější...

Rozhovor s lídrem | Martin Kalina
29.08.2022

Rozhovor s lídrem | Martin Kalina

Mariánské Lázně jsou pro Piráty obzvlášť významným městěm. Zaznamenali jsme zde poprvé úspěch v komunálních volbách, získali historicky poprvé pozici starosty a nyní ho Piráti v Mariánkách již podruhé obhajují.