posts/MM_UJEP.jpg
2. prosince 2022

Kraj prohlubuje spoluráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí!

Toto úterý, 29. 11., jsme s hejtmanem Petrem Kulhánkem a zástupci Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání navštívili Fakultu sociálně ekonomickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

posts/VFranta01.jpg
20. listopadu 2022

Bilance v poločase, aneb dva roky na kraji podle Vojtěcha Franty

Po dvouletém působení na kraji patří ke slušnosti vůči voličům předložit srovnání účtů v poločase - vyhodnocení programových závazků koalice a volebních programů politických stran. Takové bilancování jsme voličům představili za velké nelibosti opozičního hnutí ANO2011, což je jen potvrzením, že naše závazky plníme úspěšně : -)

posts/Vojta_inion.jpg
12. listopadu 2022

Pomáháme podnikatelům v cestovním ruchu překonávat překážky

Včera, 15. 11. jsme jako Karlovarský kraj uspořádali workshop, který byl zaměřen na dotační příležitosti pro podnikatele v cestovním ruchu a lázeňství

posts/vojtafranta.jpg
5. července 2022

Krušnohorská destinačka

Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém červnovém zasedání schválilo návrh pirátského náměstka Vojtěcha Franty na založení nové Destinační agentury Krušnohoří. Z krajského rozpočtu uvolní 2 miliony korun a stejnou částku přispěje i Ústecký kraj. Právě spolupráce mezi dvěma kraji a Montanregionem o.p.s., tedy společenstvím obcí, jejichž památky byly zapsány na seznam UNESCO, byla pro tento významný krok klíčová.

posts/vojta_franta.jpg
14. dubna 2020

Tři otázky pro... Vojtěcha Frantu

Každý týden jedna Pirátská osobnost v kraji odpoví na tři otázky z aktuální situace. Začínáme Vojtou Frantou, krajským zastupitelem odpovědným za lázeňství a cestovní ruch.

posts/ferdinand.jpg
6. dubna 2020

České lázeňství je ve vážném ohrožení

Opatření proti epidemii koronaviru dopadla i na české lázně, jejichž provoz se téměř ze dne na den zastavil, protože následkem rozhodnutí vlády přišly o jakoukoliv možnost příjmů. Stát přitom doposud nedokázal lázním poskytnout pomocnou ruku a prostřednictvím ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové mlčí a přihlíží kolapsu českých společností, které lázeňské služby poskytují. Piráti přitom varují před závažnými dopady v podobě konce fungování některých poskytovatelů, tisíců lidí bez práce a zániku lázeňství tak, jak jej známe. Sami proto chystají funkční plán, který by měl být první pomocí v aktuální situaci.

posts/VF.jpg
13. února 2020

Lázeňství škodí devalvace plánování, šetřílkovství a nedostatky v infrastruktuře

Lázeňství škodí devalvace plánování, šetřílkovství a nedostatky v infrastruktuře