Kraj podá projekt 4K Agentury do OP Spravedlivé transformace

11. září 2023
Kraj podá projekt 4K Agentury do OP Spravedlivé transformace

I když mají kulturní a kreativní průmysly (například výroba porcelánu nebo sklářství) v kraji dlouholetou tradici, v jejich podpoře dlouhodobě zaostáváme. I to byl důvod proč jsem od začátku svého působení tlačila na to, aby se to změnilo. Výsledkem je nyní již aktivní 4K - Agentura pro kulturní a kreativní průmysly Karlovarského kraje.

Kraj totiž trápí (a brzdí jeho transformaci) několik věcí - kvalita vzdělávání, nízká podnikavost obyvatel a pomalé inovace firem. A to přesně má řešit agentura podporující fullservis aktérům kulturních a kreativních průmyslů, přispívajících k tvorbě nových produktů a služeb. Cílem je proškolit podnikatele, firmy, ale také zaměstnance studenty a pedagogy – přes 850 lidí. V plánu je také až 16 akcí na podporu odbytu firem a mezinárodní soutěž.

Již za pár týdnů své aktivity má agentura výsledky. I díky konzultacím a workshopu, které pro místní kreativce připravila, míří do výzev #chemnitz2025 7 žádostí z Karlovarského kraje. Do místní kultury to může přinést přes 6 milionů Kč.

Dalším logickým krokem je podání 4K jako strategického projektu do Fondu spravedlivé transformace. Ten jako jediný ze strategických projektů investuje přímo do lidí, kteří tu budou vytvářet hodnoty. Po vydatné debatě plné útoků a neférového napadání ze strany opozice nakonec podání posvětilo Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

Nezbývá mnoho a podporu Kulturně-kreativního průmyslu tak můžeme rozjet na plné obrátky. Držte nám palce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Den národnostních menšin zpestřil sokolovské staré náměstí

Den národnostních menšin zpestřil sokolovské staré náměstí

Bořit předsudky a bariéry mezi jednotlivými národy a národnostmi, které žijí na území našeho regionu. To je hlavním posláním vrcholné akce Výboru pro národnostních menšiny Karlovarského kraje – Dne národnostních menšin. Ten se po několika letech vrátil opět do Sokolova a byl hezkým zpestřením Hornického dne.

Krušnohoří jede na plné obrátky

Krušnohoří jede na plné obrátky

Ředitel destinační agentury Krušnohoří / Erzgebirge Štěpán Javůrek a jeho tým odvádí neskutečnou práci. Za necelý rok své činnosti Krušnohorská destinačka zaktivizovala celé pohoří, ze tří zakladatelů - dvou krajů a krušnohorských obci sdružených pod Montanregion - se počet členů vyhoupnul na 31.