Krušnohoří jede na plné obrátky

14. září 2023
Krušnohoří jede na plné obrátky

Ředitel destinační agentury Krušnohoří / Erzgebirge Štěpán Javůrek a jeho tým odvádí neskutečnou práci. Za necelý rok své činnosti Krušnohorská destinačka zaktivizovala celé pohoří, ze tří zakladatelů - dvou krajů a krušnohorských obci sdružených pod Montanregion - se počet členů vyhoupnul na 31.

Postupně se tak naplňuje ambiciózní předpoklad, že destinačka bude mezi sebou propojovat kraje, obce, profesionály a podnikatele v celém území po vzoru našich saských sousedů.

Další skvělou zprávou je, že je tento raketový start doplněn i o úspěšné dotační financování smysluplných projektů v území - budou realizována první dvě nouzová nocoviště v Krušných horách s dotační podporou ve výši 1 milionu korun - o tom se ale čtenáři brzy dozví při sledování sociálních sítí Krušnohorské destinačky, případně informací na nově spuštěné webové stránce www.krusnehory.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Den národnostních menšin zpestřil sokolovské staré náměstí

Den národnostních menšin zpestřil sokolovské staré náměstí

Bořit předsudky a bariéry mezi jednotlivými národy a národnostmi, které žijí na území našeho regionu. To je hlavním posláním vrcholné akce Výboru pro národnostních menšiny Karlovarského kraje – Dne národnostních menšin. Ten se po několika letech vrátil opět do Sokolova a byl hezkým zpestřením Hornického dne.

Zastupitelstvo schválilo rekonstrukci Keramky

Zastupitelstvo schválilo rekonstrukci Keramky

Jeden z krajských strategických projektů připravovaných v rámci Fondu spravedlivé transformace je i rekonstrukce a modernizace Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech, kterou připravoval odbor Školství mládeže a tělovýchovy pod vedením radního Jindřicha Čermáka.