Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Jinotaj je vyhlídka nad zámeckou zahradou ve Valči, kterou objevil v roští můj partner, Jiří Metod Kassl, v roce 2011. Od té doby se toto místo změnilo k nepoznání, zmizely nálety a nabídl se tak nádherný panoramatický výhled do okolí. Právě kvůli výhledu mám toto místo velmi ráda.

Každý rok zde například na Silvestr děláme velký oheň a zváni jsou všichni, kteří respektují zákaz různých rachejtlí. Úderem půlnoci pak člověk při dobré viditelnosti může pozorovat na stovky ohňostrojů z okolí.

Ohně na vyhlídce děláme taky v rámci oslav slunovratu, v létě a v zimě, nebo během hudebních festivalů. Vyjít na kopec, trochu se zadýchat a zapotit při výšlapu, aby si člověk při dobytí vrcholu mohl následně vychutnat doslova nadhled nad všedním světem, dočerpat energii a případně i posedět u ohně s přáteli nebo novými objeviteli tohoto místa.

Jinotajná vyhlídka je živé místo, a to nejen proto, že se na něm pasou naše ovce, ale stále se proměňuje, vyvíjí. Nové kouzlo pro mě získalo během začátku srpna, kdy jsme si právě zde řekli s dnes už manželem své ano.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty
13.11.2021

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty

Není žádným tajemstvím, že se náš kraj potýká s velmi negativním demografickým vývojem, způsobeným odchodem mladé generace. Zároveň nás dlouhodobě trápí i nepříznivé vzdělanostní složení obyvatel. V rámci transformace regionu je právě ta společenská po...

Mizerná mládež
18.10.2021

Mizerná mládež

„Naše mládež miluje přepych, má špatné mravy, opovrhuje autoritou, nerespektuje starší.“ Leckdo určitě bude kývat nad tímto citátem hlavou. Že jsou ti mladí strašní a že za nás by se různé nepřístojnosti neděly. Ovšem vězte,...