Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Jinotaj je vyhlídka nad zámeckou zahradou ve Valči, kterou objevil v roští můj partner, Jiří Metod Kassl, v roce 2011. Od té doby se toto místo změnilo k nepoznání, zmizely nálety a nabídl se tak nádherný panoramatický výhled do okolí. Právě kvůli výhledu mám toto místo velmi ráda.

Každý rok zde například na Silvestr děláme velký oheň a zváni jsou všichni, kteří respektují zákaz různých rachejtlí. Úderem půlnoci pak člověk při dobré viditelnosti může pozorovat na stovky ohňostrojů z okolí.

Ohně na vyhlídce děláme taky v rámci oslav slunovratu, v létě a v zimě, nebo během hudebních festivalů. Vyjít na kopec, trochu se zadýchat a zapotit při výšlapu, aby si člověk při dobytí vrcholu mohl následně vychutnat doslova nadhled nad všedním světem, dočerpat energii a případně i posedět u ohně s přáteli nebo novými objeviteli tohoto místa.

Jinotajná vyhlídka je živé místo, a to nejen proto, že se na něm pasou naše ovce, ale stále se proměňuje, vyvíjí. Nové kouzlo pro mě získalo během začátku srpna, kdy jsme si právě zde řekli s dnes už manželem své ano.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kreativita mění svět i náš kraj?
15.06.2021

Kreativita mění svět i náš kraj?

V rámci Operačního programu Spravedlivé transformace byl po schválení Rady Karlovarského kraje zařazen i krajský strategický projekt, který se zaměří na rozvoj kulturních a kreativních odvětví (KKO). Cílem projektu je nastartovat transformační změny v celém...

Živá kultura za časů pandemie
08.06.2021

Živá kultura za časů pandemie

Umělecká sféra zažila v uplynulém roce nebývalou existenční krizi. Z koncertních síní a hudebních klubů velkou část roku nezněly tóny hlasů a nástrojů, z divadelních sálů nebyl slyšet smích či pláč, taktéž kina a galerie...

  Piráti a Starostové
 

CHCI VĚDĚT VÍCE