posts/MM_JJ.jpg
7. září 2020

Moje místo - Tuhnice

Velmi rád zajedu na mnoho atraktivních míst v naší republice a Karlovarský kraj je takovými přímo poset. Ale nejoblíbenější je to, kde mám svou rodinu, přátele a uklidňující perličky každodenního života.

posts/MM_MM.jpg
2. září 2020

Moje místo - Maria Loreto

Mám ve svém okolí spoustu míst, kam chodím odpočívat. A to jak aktivně – během, kolmo, v zimě na běžkách, tak jen relaxačně na procházku. Vypíchnout jedno jediné by byla velmi těžká volba. Přírodní rezervace Kladská, les mezi Velkou Hleďsebí a Krásnem, lesní židovský hřbitov u Drmoulu nebo nedaleká rozhledna na Panském vrchu. Jenom vyšplhat se na ní je sportovní výkon!

posts/MM_VF.jpg
31. srpna 2020

Moje místo - Pavilon Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních

Tohle místo ve středu parku má svou magii. Je položené v těžišti města, kde se mísí jak místní obyvatelé, tak návštěvníci města směřující z lázeňského centra. Park kolem Ferdy připomíná atmosférou známou parkovou scénu z filmu Blow-up (Zvětšenina), protnutý Úšovickým potokem a s množstvím vývěrů pramenů je směrem k viaduktu příjemně zvlněný, přechází postupně do lesa ve svahu a pokud nekřičí fotbaloví fanoušci na blízkém stadionu, tak je slyšet jen šumění listí.

posts/MM_NI.jpg
26. srpna 2020

Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Jinotaj je vyhlídka nad zámeckou zahradou ve Valči, kterou objevil v roští můj partner, Jiří Metod Kassl, v roce 2011. Od té doby se toto místo změnilo k nepoznání, zmizely nálety a nabídl se tak nádherný panoramatický výhled do okolí. Právě kvůli výhledu mám toto místo velmi ráda.

posts/MM_LZ.jpg
18. srpna 2020

Moje místo - Sokolovsko a Bublava

Jako rodilý Sokolovák mám zdejší okolí velice rád. Opravdu je u nás co vidět a navštívit. V Sokolově samotném je mnoho opravených sportovišť a relaxačních zón (areál zdraví, Bohemka), kde venčíme naše dva syny. Za zmínku určitě stojí Statek Bernard v Královském Poříčí, kam chodíme obdivovat, krmit a hladit místní přátelskou faunu. Mám rád všemožné vyhlídky a rozhledny v okolí. I když pro neznalého to může být vzhledem k těžbě uhlí pohled nelahodící oku, rád tyto místa, odkud jde na Sokolov vidět, navštěvuji. Jako příklad bych uvedl vyhlídku na Kamenici, rozhledny Krudum, Cibulku, nebo Hard, která je v srdci Sokolova, kousek od našeho domu.

posts/MM_PA.jpg
14. srpna 2020

Moje místo - Loket a Vladař

Kdybych si měl vybrat to nejoblíbenější místo v našem kraji, tak by nemohlo být jedno. Karlovarský kraj totiž nabízí na malém prostoru neskutečné množství úžasných míst. Přesto musím vyzdvihnout aspoň dvě. Za prvé samozřejmě Loket. Většina lidí si představí historické městečko s krásným středověkým hradem. Místo, které je jedním z kulturních center našeho kraje. Místo, které můžete navštívit na kole nebo na lodi. Místo, kde se souzní lidská historie s úžasnou krajinou. Tak bych mohl pokračovat ještě dlouhé stránky.

posts/MM_JC.jpg
11. srpna 2020

Moje místo - Kočka zadkem k radnici

Nebudu se lišit od mých ostatních kolegyň a kolegů. Karlovarský kraj nabízí tolik magických míst, až to není na takovém území možné. Kamkoliv dorazíte, najdete nějaký pěkný kout (i když se to na první pohled nezdá). Nabízíme vše od nedotčené přírody, přes krásná historická i brutální poetiku industriální krajiny. Nicméně jako rodilému Karlovarákovi mi to nedá než zpropagovat místo v našem lázeňském městě.

posts/MM_MK.jpg
6. srpna 2020

Moje místo - Zpívající fontána

Vybrat jedno oblíbené místo v našem kraji není jednoduché a musel jsem se nad tím dlouho zamýšlet. Vzpomněl jsem si například na Medvědí pramen, kam jsme jako děti s rodiči pravidelně chodili na procházky opékat buřty. Další z možností byl také nádherný park u Ferdinandova pramene, kde se člověk může pro uklidnění duše brouzdat jen tak bosý trávou a na nic nemyslet. Nakonec ale byla volba jasná. Pro mě je tou hlavní srdcovou záležitostí jednoznačně hlavní lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních s nádhernou dominantou – zpívající fontánou.

posts/MM_OT.jpg
4. srpna 2020

Moje místo - Chebský hrad

Cheb má mnoho dominant majících za sebou bouřlivou a zajímavou minulost. A pevně věřím, že i v budoucnu se se na ně budou moci občané i výletníci přijít podívat.

posts/MM_VA.jpg
23. července 2020

Moje místo - Malá scéna Loket

Jako oblíbené místo zvolím svůj domov, tedy Loket a zvláště nově obnovenou Malou scénu, kde jsme jako místní Piráti pořádali na konci května historicky první Loketské Vyosení.

posts/MM_KN01.jpg
16. července 2020

Moje místo - Slavkovský les

Náš kraj vyniká neuvěřitelnou rozmanitostí krajiny. I když musím vypíchnout fantastickou nespoutanou přírodu v okolí Dyleně s jediným krasovým jevem v kraji, meandry Ohře, zurčení říčky Teplé, daleké břehy jezera Medard, drsnou pláň se stolovými horami Toužimska, či hluboká údolí a náhorní plošinu Krušných hor, tak nejvíce si cením jeho horskou povahu.