Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Jinotaj je vyhlídka nad zámeckou zahradou ve Valči, kterou objevil v roští můj partner, Jiří Metod Kassl, v roce 2011. Od té doby se toto místo změnilo k nepoznání, zmizely nálety a nabídl se tak nádherný panoramatický výhled do okolí. Právě kvůli výhledu mám toto místo velmi ráda.

Každý rok zde například na Silvestr děláme velký oheň a zváni jsou všichni, kteří respektují zákaz různých rachejtlí. Úderem půlnoci pak člověk při dobré viditelnosti může pozorovat na stovky ohňostrojů z okolí.

Ohně na vyhlídce děláme taky v rámci oslav slunovratu, v létě a v zimě, nebo během hudebních festivalů. Vyjít na kopec, trochu se zadýchat a zapotit při výšlapu, aby si člověk při dobytí vrcholu mohl následně vychutnat doslova nadhled nad všedním světem, dočerpat energii a případně i posedět u ohně s přáteli nebo novými objeviteli tohoto místa.

Jinotajná vyhlídka je živé místo, a to nejen proto, že se na něm pasou naše ovce, ale stále se proměňuje, vyvíjí. Nové kouzlo pro mě získalo během začátku srpna, kdy jsme si právě zde řekli s dnes už manželem své ano.

<embed alt="" embedtype="image" format="left" id="3124" />

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.