Moje místo - Sokolovsko a Bublava

Moje místo - Sokolovsko a Bublava

Jako rodilý Sokolovák mám zdejší okolí velice rád. Opravdu je u nás co vidět a navštívit. V Sokolově samotném je mnoho opravených sportovišť a relaxačních zón (areál zdraví, Bohemka), kde venčíme naše dva syny. Za zmínku určitě stojí Statek Bernard v Královském Poříčí, kam chodíme obdivovat, krmit a hladit místní přátelskou faunu. Mám rád všemožné vyhlídky a rozhledny v okolí. I když pro neznalého to může být vzhledem k těžbě uhlí pohled nelahodící oku, rád tyto místa, odkud jde na Sokolov vidět, navštěvuji. Jako příklad bych uvedl vyhlídku na Kamenici, rozhledny Krudum, Cibulku, nebo Hard, která je v srdci Sokolova, kousek od našeho domu.

Jakožto vášnivý rybář na pstruhových vodách se často potloukám kolem řek, říček a potoků v celém našem kraji. Dost času takto trávím kolem pramenů Rolavy na Přebuzi a Jelení. Tam je opravdu božský klid, podtrhnutý tím, že leckde není mobilní signál. Dá se tam tedy báječně vypnout a krásně relaxovat. Za zmínku stojí i Velká Libava, kde nenarazím na živou duši, kromě zvířat všemožných druhů, včetně bobra.

Nesmím ale vynechat Bublavu, kam jsme s rodiči vyráželi každý víkend snad od mého narození. Tam to opravdu miluji a je to moje srdeční záležitost. Ať už jde o krásné výhledy, procházky po lesích, houbaření, nebo honba za geocachemi. A protože jsem se snad učil dřív jezdit na lyžích než chodit, je pro mě Bublava centrem zimních radovánek. Z lyžování v raném věku to plynule přešlo ke snowboardingu a k občasnému snowkitingu, se kterým je to ale vzhledem k současným klimatickým podmínkám v zimě stále těžší.

V nedávné době byly na Bublavě obnoveny historické panské rybníky. Jeden z nich je těsné blízkosti naší chaty. S našimi malými syny se tak zkoušíme věnovat rybaření a těším se, až po mně tuto vášeň zdědí.

<embed alt="" embedtype="image" format="left" id="3116" />

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.