Moje místo - Zpívající fontána

Moje místo - Zpívající fontána

Vybrat jedno oblíbené místo v našem kraji není jednoduché a musel jsem se nad tím dlouho zamýšlet. Vzpomněl jsem si například na Medvědí pramen, kam jsme jako děti s rodiči pravidelně chodili na procházky opékat buřty. Další z možností byl také nádherný park u Ferdinandova pramene, kde se člověk může pro uklidnění duše brouzdat jen tak bosý trávou a na nic nemyslet. Nakonec ale byla volba jasná. Pro mě je tou hlavní srdcovou záležitostí jednoznačně hlavní lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních s nádhernou dominantou – zpívající fontánou.

Na fontánu jsem se chodil dívat už jako malý a i v současnosti si tam rád zajdu pročistit duši vždy, když na mě pracovní stres a rychlé životní tempo začínají doléhat. Když se kolem fontány shromáždí mí spoluobčané a návštěvníci města a zazní první tóny Vltavy od Bedřicha Smetany, nedá se ten pocit srovnat s žádným jiným. Je to jakási směs dojetí, radosti a hrdosti na naše krásné město a naší krásnou vlast. V tu chvíli člověk cítí, že ať už má jakékoli starosti, alespoň na těch pár kouzelných minut jsou zapomenuty.

Některé skladby jsou v repertoáru pevně zakotveny. Jedná se samozřejmě o Hudbu pro fontánu od Petra Hapky, již zmíněnou Smetanovu Vltavu nebo Vivo per lei od Andrea Bocelliho, což je jedna z mých oblíbených písní. Část repertoáru se ale každoročně obměňuje a letos jsme jako poctu Karlu Gottovi zařadili také skladby Být stále mlád a Srdce nehasnou.

Překvapením zejména pro mladší ročníky určitě bude stáří fontány, respektive to, že je jí pouhých 34 let. Pochází z roku 1986 a postavena byla podle návrhu architekta Pavla Mikšíka.

<embed alt="" embedtype="image" format="left" id="3163" />

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.