Moje místo - Malá scéna Loket

Moje místo - Malá scéna Loket

Jako oblíbené místo zvolím svůj domov, tedy Loket a zvláště nově obnovenou Malou scénu, kde jsme jako místní Piráti pořádali na konci května historicky první Loketské Vyosení.

Jde o plochu po bývalé zahrádkářské kolonii vedle betonového mostu přes řeku Ohři kousek od amfiteátru. Šlo o dlouhodobě nevyužitou plochu, která však měla velký potenciál. Minulý rok bylo rozhodnuto o přesunu Malé scény z původního umístění na náměstí, kde byli místní obyvatelé i podnikatelé s její produkcí nespokojeni, právě do této lokality. Dlouhou dobu se zde nic nekonalo, proto jsme si s místními Piráty řekli, že bychom zde uspořádali první zahajovací akci. Z reakcí návštěvníků šlo poznat, že šlo o dobrý nápad. Prostorná louka pod hradem s kamennou terasou a ohništěm se stala příjemným místem pro komornější kulturní akce. Je zde výborný výhled na panorama hradu i města spolu s moderní kulisou betonového mostu. Kdo nechtěl zrovna poslouchat kapely na vyvýšené terase, mohl se přesunout níže na louku, kam zvuk doléhal jen částečně.

Myslím si, že půjde o výjimečný kulturní prostor, který si samozřejmě bude muset vybudovat svou osobitou dramaturgii, která by se měla odlišit od zavedených scén amfiteátru či hradu. Osobně doufám, že Malá scéna bude žít a bude přístupná pro kulturu všech možných žánrů a stylů.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články