Moje místo - Malá scéna Loket

Moje místo - Malá scéna Loket

Jako oblíbené místo zvolím svůj domov, tedy Loket a zvláště nově obnovenou Malou scénu, kde jsme jako místní Piráti pořádali na konci května historicky první Loketské Vyosení.

Jde o plochu po bývalé zahrádkářské kolonii vedle betonového mostu přes řeku Ohři kousek od amfiteátru. Šlo o dlouhodobě nevyužitou plochu, která však měla velký potenciál. Minulý rok bylo rozhodnuto o přesunu Malé scény z původního umístění na náměstí, kde byli místní obyvatelé i podnikatelé s její produkcí nespokojeni, právě do této lokality. Dlouhou dobu se zde nic nekonalo, proto jsme si s místními Piráty řekli, že bychom zde uspořádali první zahajovací akci. Z reakcí návštěvníků šlo poznat, že šlo o dobrý nápad. Prostorná louka pod hradem s kamennou terasou a ohništěm se stala příjemným místem pro komornější kulturní akce. Je zde výborný výhled na panorama hradu i města spolu s moderní kulisou betonového mostu. Kdo nechtěl zrovna poslouchat kapely na vyvýšené terase, mohl se přesunout níže na louku, kam zvuk doléhal jen částečně.

Myslím si, že půjde o výjimečný kulturní prostor, který si samozřejmě bude muset vybudovat svou osobitou dramaturgii, která by se měla odlišit od zavedených scén amfiteátru či hradu. Osobně doufám, že Malá scéna bude žít a bude přístupná pro kulturu všech možných žánrů a stylů.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty
13.11.2021

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty

Není žádným tajemstvím, že se náš kraj potýká s velmi negativním demografickým vývojem, způsobeným odchodem mladé generace. Zároveň nás dlouhodobě trápí i nepříznivé vzdělanostní složení obyvatel. V rámci transformace regionu je právě ta společenská po...

Mizerná mládež
18.10.2021

Mizerná mládež

„Naše mládež miluje přepych, má špatné mravy, opovrhuje autoritou, nerespektuje starší.“ Leckdo určitě bude kývat nad tímto citátem hlavou. Že jsou ti mladí strašní a že za nás by se různé nepřístojnosti neděly. Ovšem vězte,...