Moje místo - Sokolovsko a Bublava

Moje místo - Sokolovsko a Bublava

Jako rodilý Sokolovák mám zdejší okolí velice rád. Opravdu je u nás co vidět a navštívit. V Sokolově samotném je mnoho opravených sportovišť a relaxačních zón (areál zdraví, Bohemka), kde venčíme naše dva syny. Za zmínku určitě stojí Statek Bernard v Královském Poříčí, kam chodíme obdivovat, krmit a hladit místní přátelskou faunu. Mám rád všemožné vyhlídky a rozhledny v okolí. I když pro neznalého to může být vzhledem k těžbě uhlí pohled nelahodící oku, rád tyto místa, odkud jde na Sokolov vidět, navštěvuji. Jako příklad bych uvedl vyhlídku na Kamenici, rozhledny Krudum, Cibulku, nebo Hard, která je v srdci Sokolova, kousek od našeho domu.

Jakožto vášnivý rybář na pstruhových vodách se často potloukám kolem řek, říček a potoků v celém našem kraji. Dost času takto trávím kolem pramenů Rolavy na Přebuzi a Jelení. Tam je opravdu božský klid, podtrhnutý tím, že leckde není mobilní signál. Dá se tam tedy báječně vypnout a krásně relaxovat. Za zmínku stojí i Velká Libava, kde nenarazím na živou duši, kromě zvířat všemožných druhů, včetně bobra.

Nesmím ale vynechat Bublavu, kam jsme s rodiči vyráželi každý víkend snad od mého narození. Tam to opravdu miluji a je to moje srdeční záležitost. Ať už jde o krásné výhledy, procházky po lesích, houbaření, nebo honba za geocachemi. A protože jsem se snad učil dřív jezdit na lyžích než chodit, je pro mě Bublava centrem zimních radovánek. Z lyžování v raném věku to plynule přešlo ke snowboardingu a k občasnému snowkitingu, se kterým je to ale vzhledem k současným klimatickým podmínkám v zimě stále těžší.

V nedávné době byly na Bublavě obnoveny historické panské rybníky. Jeden z nich je těsné blízkosti naší chaty. S našimi malými syny se tak zkoušíme věnovat rybaření a těším se, až po mně tuto vášeň zdědí.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty
13.11.2021

Slam poetry otevřela diskuzi se studenty

Není žádným tajemstvím, že se náš kraj potýká s velmi negativním demografickým vývojem, způsobeným odchodem mladé generace. Zároveň nás dlouhodobě trápí i nepříznivé vzdělanostní složení obyvatel. V rámci transformace regionu je právě ta společenská po...

Mizerná mládež
18.10.2021

Mizerná mládež

„Naše mládež miluje přepych, má špatné mravy, opovrhuje autoritou, nerespektuje starší.“ Leckdo určitě bude kývat nad tímto citátem hlavou. Že jsou ti mladí strašní a že za nás by se různé nepřístojnosti neděly. Ovšem vězte,...