Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

14. listopadu 2023
Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s mnoha problémy: vysokou nezaměstnaností, úbytkem obyvatel nebo třeba s nedostatečnou sítí veřejné dopravy. Piráti Karlovarského kraje zvolili do nadcházejících krajských voleb zkušené kandidáty, kteří jsou připraveni pokračovat v práci a řešit palčivá témata našeho regionu.

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.

"Na krajské úrovni, i v městech a obcích, kde působíme, je za námi vidět kus dobré práce, která posouvá potenciál našeho kraje a místních občanů směrem do 21. století. Složení naší kandidátky reprezentuje pestrý mix témat a regionálních problémů, kterým bychom se rádi dále poctivě věnovali,” uvedl Vítězslav Adamec, předseda krajských Pirátů. “Věřím, že v příštích krajských volbách posílíme, osobně doufám v 15 % hlasů, a budeme moci ještě silněji prosazovat pirátská témata a principy v Karlovarském kraji."

Do voleb povede místní Piráty Markéta Monsportová, která má na kraji na starost cestovní ruch, lázeňství a kulturní a kreativní odvětví. Za dobu svého působení odstartovala Agenturu 4K, která pomáhá s rozvojem kulturních a kreativních průmyslů.

Na druhou pozici zvolili členové současného krajského zastupitele a radního pro vzdělávání, školství, mládež, tělovýchovu a sport Jindřicha Čermáka. Na třetím místě je současný náměstek hejtmana pro oblast lázeňství, cestovního ruchu, UNESCO a IT Vojtěch Franta.

Čtvrtou a pátou pozici kandidátní listiny obsadili dva zastupitelé města Loket. Petr Adamec, bývalý starosta města, se dlouhodobě věnuje životnímu prostředí, zatímco doménou Vítězslava Adamce je kultura a udržitelný regionální rozvoj.

Mezi pirátská témata patří rovněž spravedlivá sociální péče, se kterou má zkušenosti bývalá zastupitelka Sokolova a dluhová poradkyně Tereza Zykánová. Za ní následuje krajský zastupitel a bývalý starosta Mariánských Lázní Martin Kalina, který se vedle problematiky transparentní samosprávy zaměřuje i na moderní městskou dopravu.

Na osmé pozici kandidátky se umístil zastupitel Karlových Varů, ekonomický analytik a manažer rozvojových projektů Bohdan Vaněk. Čelo krajských kandidátů uzavírá zastupitel Karlovarského kraje Lukáš Zykán, který se jako sokolovský rodák zajímá o životní prostředí, související s těžbou hnědého uhlí a následnou revitalizací krajiny.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

Transformace Karlovarského kraje – Beton, nebo Nápady?

V současné době finišují v Karlovarském kraji přípravy projektů, jejichž realizace bude podpořena z tzv. Operačního programu Spravedlivá transformace – programu zaměřeného na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji (tzv. uhelné regiony). Pro Karlovarský kraj bylo v tomto programu vyčleněno celkem 6,3 miliardy Korun.

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Udržitelný turismus v regionu: zapoj se a #ukazkraj i ty!

Udržitelný turismus v regionu: zapoj se a #ukazkraj i ty!

Cestovní ruch prochází zejména v posledních letech dynamickou evolucí a my ji v Karlovarském kraji rozhodně nechceme zaspat! I proto jsem se zúčastnila konference Travelevolution, jejíž příběh začal v roce 2016.