Startujeme systémovou změnu kraje!

2. května 2023
Startujeme systémovou změnu kraje!

Jedním z hlavních partnerů strategického projektu 4K Agentury je společně s Hospodářskou komorou Karlovarského kraje i Asociace českého průmyslového designu (AČPD), která vznikla v roce 2020. Klade si za cíl podporovat a propagovat průmyslový design nejen v Česku, ale hlavně v zahraničí a podpořit tak rovněž dobré jméno naší země. A právě se zástupci těchto aktérů jsme se dnes setkali s hejtmanem Petrem Kulhánkem, abychom mu představili naši naplánovanou podobu spolupráce.

Hlavním cílem projektu je nastartování systémové změny Karlovarského kraje v oblasti rozvoje a podpory kreativních průmyslů, prostřednictvím vzniku a aktivit 4K – Agentury pro kulturní a kreativní průmysly Karlovarského kraje.

Asociace českého průmyslového designu je jediná aktivně fungující asociace zastupující právě tento obor. V současnosti se skládá z více než 20 úspěšných průmyslových společností, které Českou republiku hrdě reprezentují po celém světě. Jde o exportně orientované firmy, které vyvážejí hotové produkty s vysokou přidanou hodnotou.

Za krátkou dobu své existence se stala silným a relevantním partnerem pro státní správu (MPO, MK, MZV, CzechTrade, zahraničních ambasády v Paříži a Londýně) v otázkách legislativy, dotačních projektů, mapování a tvorby dlouhodobých strategií.

Členské značky zastupují výhradně jejich majitelé nebo vysoce postavení zkušení manažeři, chod Asociace tak zajišťuje silná síť expertů z oblasti designu, kreativních průmyslů a podnikání v těchto oborech. Společně pak systematicky pracují na dosažení stanovených vizí Asociace a podporují českých design v ČR i zahraničí.

Mám radost, že do toho jde Asociace s námi a já se moc těším na spolupráci!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Máme chuť posouvat kvalitu vzdělávání dál

Na letošní přijímací zkoušky jsme se s odborem školství pečlivě připravovali. Ne tedy, že bychom sami chtěli vystudovat další střední školu, ale sledovali jsme demografickou situaci žáků na základních školách. Situace slibovala více žáků, nicméně nárůst předpokládal mnohem volnější průběh než v Praze nebo ve středních Čechách.

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

Nesouhlasíme se stavbou solární elektrárny v Horní Blatné

My zástupci Pirátské strany s důrazem na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj nesouhlasíme s výstavbou fotovoltaické elektrárny v katastru území Horní Blatná v Krušných horách. Existuje několik důvodů, proč se stavíme proti této konkrétní výstavbě, a proč je důležité tuto oblast chránit.

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách

​V několika posledních týdnech rezonuje mediálním prostorem téma, které se zabývá přijímacími zkouškami a nedostatečnými kapacitami ve středních školách. Tato problematika však není aktuální v Karlovarském kraji. Jeho vedení totiž předem reagovalo na stoupající populační křivku a vyšší počet žáků v posledních ročnících základních škol.