Startujeme systémovou změnu kraje!

2. května 2023
Startujeme systémovou změnu kraje!

Jedním z hlavních partnerů strategického projektu 4K Agentury je společně s Hospodářskou komorou Karlovarského kraje i Asociace českého průmyslového designu (AČPD), která vznikla v roce 2020. Klade si za cíl podporovat a propagovat průmyslový design nejen v Česku, ale hlavně v zahraničí a podpořit tak rovněž dobré jméno naší země. A právě se zástupci těchto aktérů jsme se dnes setkali s hejtmanem Petrem Kulhánkem, abychom mu představili naši naplánovanou podobu spolupráce.

Hlavním cílem projektu je nastartování systémové změny Karlovarského kraje v oblasti rozvoje a podpory kreativních průmyslů, prostřednictvím vzniku a aktivit 4K – Agentury pro kulturní a kreativní průmysly Karlovarského kraje.

Asociace českého průmyslového designu je jediná aktivně fungující asociace zastupující právě tento obor. V současnosti se skládá z více než 20 úspěšných průmyslových společností, které Českou republiku hrdě reprezentují po celém světě. Jde o exportně orientované firmy, které vyvážejí hotové produkty s vysokou přidanou hodnotou.

Za krátkou dobu své existence se stala silným a relevantním partnerem pro státní správu (MPO, MK, MZV, CzechTrade, zahraničních ambasády v Paříži a Londýně) v otázkách legislativy, dotačních projektů, mapování a tvorby dlouhodobých strategií.

Členské značky zastupují výhradně jejich majitelé nebo vysoce postavení zkušení manažeři, chod Asociace tak zajišťuje silná síť expertů z oblasti designu, kreativních průmyslů a podnikání v těchto oborech. Společně pak systematicky pracují na dosažení stanovených vizí Asociace a podporují českých design v ČR i zahraničí.

Mám radost, že do toho jde Asociace s námi a já se moc těším na spolupráci!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Poohlédnutí za letošním 17. listopadem

Letošní Den studentstva a Den boje za svobodu z let 1939 a 1989 jsem se vydala prožít v Praze, stejně tak jako další tisíce lidí, kteří si na Národní třídě či Albertově a později i na Václavském náměstí na Koncertě pro budoucnost připomněli, co pro společnost a i pro ně osobně připomínka událostí 17. listopadu znamená.

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Piráti v Karlovarském kraji znají své kandidáty do krajských voleb. Věří si na 15 %

Karlovy Vary, 14. listopadu 2023 – Karlovarští Piráti rozhodli o čelních kandidátech pro nadcházející krajské volby. Jsou mezi nimi zastupitelé a radní Karlovarského kraje, zastupitelé z Mariánských Lázní, Sokolova i Lokte, kteří pokrývají řadu důležitých krajských témat: cestovní ruch, školství, lázeňství, životní prostředí, kulturu, sociální péči, ekonomii či dopravu.

Udržitelný turismus v regionu: zapoj se a #ukazkraj i ty!

Udržitelný turismus v regionu: zapoj se a #ukazkraj i ty!

Cestovní ruch prochází zejména v posledních letech dynamickou evolucí a my ji v Karlovarském kraji rozhodně nechceme zaspat! I proto jsem se zúčastnila konference Travelevolution, jejíž příběh začal v roce 2016.