Status Klimatických lázní je Mariánkám na dosah!

25. dubna 2023
Status Klimatických lázní je Mariánkám na dosah!

Mariánské Lázně, perla lázeňství a turistiky, jsou na prahu ohromného úspěchu, který by se dal srovnat se zapsáním na prestižní seznam UNESCO. Celý proces získání statutu "Klimatických lázní" s nejvyšší možnou úrovní kvality klimatu se blíží zdárnému konci, a pokud se podaří, otevře se nová éra pro toto lázeňské město.

Od roku 2021 se město Mariánské Lázně vydalo na cestu za prestižním statutem „Klimatických lázní“. Tento ambiciózní projekt inicioval tehdejší pirátský starosta Ing. Martin Kalina ve spolupráci se zástupci společnosti Léčebné Lázně Mariánské Lázně a.s., která je největším poskytovatelem ubytování v této lázeňské perle na západě Čech.

Po dvou letech intenzivní práce se náročný proces blíží ke konci a aktuálním výstupem všech provedených měření a zpracovaných studií je „Návrh na stanovení klimatických přírodních léčebných lázní Mariánské Lázně“. Tento návrh bude předložen Českému inspektorátu lázní a zřídel při Ministerstvu zdravotnictví ČR, jehož rozhodnutí se očekává ještě v průběhu letošního roku.

Vyhlídky na úspěšné získání statutu jsou více než dobré. Všechna měření a studie jednoznačně ukázala, že kvalita klimatu v Mariánských Lázních je na té nejvyšší úrovni a je srovnatelná se všemi současnými klimatickými lázněmi na území ČR. Tímto přiznáním se Mariánské Lázně stanou držiteli čtvrtého přírodního léčivého zdroje, čímž získají jedinečnost v oblasti lázeňství. Žádné jiné lázně v naší zemi se nemohou pyšnit vlastnictvím všech čtyř léčivých zdrojů, tedy minerální vody, minerálního oxidu uhličitého, peloidu (rašeliny) a klimatu.

Celý proces byl odborně zajištěn a podklady zpracovala renomovaná společnost KOCMAN envimonitoring s.r.o., což dodává celému projektu na vážnosti a důvěryhodnosti.

Významný pozitivní efekt to bude mít pro celý region. Příležitosti pro rozvíjení lázeňství se rozšíří i na další podnikající subjekty, které dosud neměly přístup k léčivým přírodním zdrojům. Tím se otevřou nové perspektivy pro ekonomický růst, zaměstnanost a investice v oblasti lázeňského turismu. Mariánské Lázně se stanou ještě atraktivnějším cílem pro návštěvníky z celého světa, a to nejen pro lázeňské procedury, ale i pro jejich unikátní klima a přírodní bohatství.

Růst zájmu o Mariánské Lázně povede k navýšení počtu hostů a klientů lázní, což pozitivně ovlivní i místní ekonomiku a živnostníky. Vyšší návštěvnost lázní znamená i větší zájem o služby, ubytování, restaurace a další aktivity, což přinese nové obchodní příležitosti a příjmy do místního rozpočtu.

Mariánské Lázně mají potenciál stát se jedním z nejvýznamnějších lázeňských míst na světě. Získání statutu "Klimatických lázní" by bylo nejen oceněním naší dlouholeté práce na ochraně a rozvoji klimatu, ale také by otevřelo dveře novým možnostem a investicím. Pro místní obyvatele by to znamenalo nové pracovní příležitosti a zlepšení kvality života.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

S návratem mladých lékařů do regionu pomáhají stipendia. Kraj rozdělí mezi vysokoškoláky dalších 6 milionů korun

S návratem mladých lékařů do regionu pomáhají stipendia. Kraj rozdělí mezi vysokoškoláky dalších 6 milionů korun

Přimět absolventy lékařských fakult pocházející z našeho kraje, aby se po studiu vrátili zpět do regionu a poskytovali zde potřebnou lékařskou péči, tak to je cíl vyhlašovaného stipendijního programu, který je zaměřen na studenty oborů všeobecného a zubního lékařství. Rada Karlovarského kraje na pondělním zasedání schválila rozdělení podpory mezi 40 žadatelů v celkové výši 6 milionů korun.

Karlovarský kraj jako region pro všechny generace!

Karlovarský kraj jako region pro všechny generace!

Před třemi lety se bývalý český premiér nechal slyšet, že náš kraj je „úplně nejhorší, historicky ve všem“. Tu větu každý z nás slyšel už nesčíselněkrát (a stejně často ji sám v nějakém kontextu použil). Některé mé kolegyně a kolegové se v ní neustále nihilisticky vyžívají v tomto sloganu a mají ho jako argumentační hůl, kterou neváhají mlátit kolem sebe. Přesto mě tváří v tvář při setkání s nastupující generací velmi příjemně překvapilo, jak berou Karlovarský kraj za svůj a vnímají ho jako region plný příležitostí.

Diskuse o CHKO Krušné hory sjednotila názory i politické strany

Diskuse o CHKO Krušné hory sjednotila názory i politické strany

Dnes jsem "na stará kolena" zažil jednu životní premiéru, měl jsem příležitost se stát moderátorem. Na začátek musím říct, že to není vůbec lehká disciplína, ale na druhou, že mne to přes ranní žaludeční nevolnost, nemoci nervozitou spát, docela bavilo.