Jindřich Čermák

Politický analytik, zastupitel města Karlovy Vary, psavec

Jindřich Čermák je hrdým karlovarským patriotem. Po maturitě na tamním gymnáziu vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na Filozofické fakultě ZČU. Během studia čtyři roky vedl Akademický spolek studentů politických věd v Plzni.

V letech 2008-10 pracoval na ministerstvu vnitra a to v odborech, které se věnovaly efektivnějšímu řízení veřejné správy, později působil jako regionální koordinátor informačních aktivit o EU Eurocentra Karlovy Vary, organizačně patřící pod Úřad vlády ČR. Nyní se snaží pro Piráty v západním cípu Čech zajišťovat viditelnou mediální stopu.

K Pirátům vstoupil v roce 2018 poté, co se osm angažoval v lokálním politickém „Hnutí O co jim jde?!“ (včetně koalic právě s Piráty). Jako lídr dovedl v roce 2018 pět Pirátských zastupitelů do karlovarského zastupitelstva.

S čím se jako předseda zastupitelského klubu nejčastěji setkává: „Během jednání zastupitelstva narážíme na nedostatečně připravené materiály neobsahující zásadní informace pro kvalifikované rozhodování.

Vrcholem tohoto přístupu bylo představení plánu oprav havarijního stavu Vřídelní kolonády. Zastupitelům nebyl dán dopředu žádný materiál, žádný plán oprav, jediným výstupem byla jednoduchá malůvka.

Na začátku jara 2020 vedení města vyměnilo bez vysvětlení ředitele čtyř městských organizací. Poprvé v novodobé historii města se nám podařilo vyvolat mimořádné jednání zastupitelstva, kdy jsme po primátorce a jejich kolezích chtěli vysvětlení. Toho se nám, bohužel, nedostalo.“

Ve volném čase si rád přečte knihu (na svou bobtnající knihovnu je právem pyšný), rád si zahraje deskovou hru (na svou bobtnající sbírku her je právem pyšný), jako bývalý ochotnický herec má slabost pro prkna znamenající svět (i když už jen jako divák).

Je fascinován moderní historií a od mala praštěný politikou.

jindrichcermak

Pirátská strana


Lidé

Markéta Monsportová
Markéta Monsportová Uvolněná zastupitelka Karlovarského kraje
Robin Beitl
Robin Beitl Koordinátor Krajského sdružení
Petr Adamec
Petr Adamec Zastupitel města Lokte
Poznejte celý náš tým