posts/JTF.jpg
4. června 2021

Fond (ne)spravedlivé transformace?

24.5.2021 představila Vláda ČR způsob rozdělení peněz v rámci Fondu spravedlivé transformace mezi uhelné regiony. To však šlo velmi nestandardní cestou a je pro Karlovarský kraj nevýhodné. Jak k tomu došlo a jak hodláme situaci řešit?

posts/krusnohori.jpg
2. června 2021

Piráti vyslyšeli volání po vzniku CHKO Krušné hory a iniciovali vznik pracovní skupiny

Karlovy Vary, 2. 6. 2021- Piráti vyslyšeli volání po vzniku CHKO Krušné hory a v souladu se svým programem na dnešním jednání Komise životního prostředí a změny klimatu Karlovarského kraje iniciovali vznik Pracovní skupiny pro přípravu CHKO Krušné hory, pro kterou našli podporu napříč politickým spektrem.

posts/ondra_topinka_1.jpg
30. května 2021

Sport dostane od kraje dotaci 38 milionů

Dnes proběhlo poslední jednání sportovní komise při Radě Karlovarského kraje na kterém se rozdělovaly dotace, jež byly rozděleny ve čtyřech programech, a individuální dotace zaštiťující různá odvětví. Celkový přehled rozdělených dotací dáváme k nahlédnutí: <br> 1. Sportovní aktivity dětí a mládeže - rozděleno - 22 452 600 Kč - 198 žádostí - podpořeno 193 - požadovaná částka - 52 217 087 Kč - nepodpořily se sportovní svazy, snaha dostat víc prostředků do klubů na mládež <br> 2. Program na podporu sportovních akcí - 2 000 000 Kč - 48 žádostí - 23 podpořeno - důvody nepodpoření - nezpůsobilé náklady, pozdní podání, žádost úplného nebo většinového podání - požadováno - 8 569 500 Kč <br> 3. Podpora vrcholového sportu - 4 500 000 Kč - 41 žádostí - 34 podpořeno - důvody nepodpoření - nejednalo se o 2 nejvyšší soutěže + vyšší podpora mládeže - zaměřeno na podporu nejvyšších 2 soutěží u kolektivních sportů, podpora pro účasti na MČR, či na mezinárodních aktivitách - požadováno - 11 890 000 Kč <br> 4. Na podporu obnovy a údržby sportovních zařízení - 7 854 000 Kč - 118 žádostí - 112 podpořeno - nepodpořené z důvodu nesplnění podmínek - všechny žádosti zkráceny procentuálně - 46 % z požadované částky - požadováno - 17 869 547 Kč <br> 5. Individuální dotace - 1 250 000 Kč - 14 žádostí - 11 podpořeno - požadováno - 3 812 500 Kč

posts/nemKV.png
26. dubna 2021

Jak to bylo s ředitelem KKN

Veřejným prostorem v Karlovarském kraji se poslední dobou šíří nepodložené a zavádějící informace o volbě ředitele Karlovarské krajské nemocnice. Rádi bychom proto veškerá fakta uvedli na pravou míru.

posts/kulturni_revoluce_01.jpg
28. února 2021

Kulturní revoluce v Karlových Varech?

Víte, co začíná být novodobá karlovarská tradice? Vždy v únoru se hledají nové impulsy. Jinými slovy, od nástupu nového vedení se vždy v únoru vyhazují ředitelé městských organizací. Bez důvodů. V roce 2019 to bylo Infocentrum, loni ředitelé Lázeňských lesů, Správy lázeňských parků, Městského zařízení sociálních služeb a Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád. Letos se budou hledat nové impulsy v Karlovarském symfonickém orchestru (KSO) a v Kanceláři architektury města (KAM). V zemi nám nyní probíhá čtvrtá vlna pandemie koronaviru a kulturní instituce po celém Česku padají do finančních problémů. Téměř všude města své kulturní instituce ať už finančně, nebo jiným způsobem podporují. Karlovy Vary jsou tak v tomto ohledu nepěknou výjimkou.

posts/horni_zakon.jpg
27. listopadu 2020

Sokolov o peníze nepřijde

Informace šířící se z vedení sokolovské radnice jsou více než zavádějící. Změnou horního zákona město o peníze nepřijde. Ve skutečnosti dojde k podstatnému navýšení výběru, který bude muset těžební společnost zaplatit. Není nám tedy jasné, jestli vedení města hájí zájmy Sokolova a jeho občanů nebo zájmy Sokolovské uhelné.

posts/opravnik.jpg
22. října 2020

Opravník populárních vyjednávacích omylů

Sestavování nové krajské koalice vstoupilo do třetího týdne. Dva nejzápadnější kraje jsou v tuto chvíli poslední, kde není jasno o budoucích regionálních vládách. Pochopitelně, že čím déle vše trvá, tím roste nejen tlak na všechny zúčastněné, ale také různé dezinformace a mýty. Pokusíme se některá z těchto tvrzení vyvrátit v tomto textu.

posts/skupina_2020.jpg
29. září 2020

Piráti jsou vidět na kraji i v obcích

Piráti vlétli do vod krajské i komunální politiky s pořádnou vervou. Jejich práce je vidět v koalicích a opozicích. Co se povedlo na kraji a v obcích shrnuje náš článek.

posts/duo_2020.jpg
23. září 2020

Josef Janů a Vojtěch Franta - Kraj si musí určit, co vlastně chce

Josef Janů a Vojtěch Franta jsou ve vedení kraje čtyři roky. Co se jim povedlo a nepovedlo? Jaké jsou programové představy na další období? To vše ve velkém dvojrozhovoru!

posts/uklid_2020.jpg
21. září 2020

Piráti opět uklízeli Karlovarský kraj

Tradiční dobrovolnické akce Ukliďme Česko, která si klade za cíl uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek na co největším území naší země, se jako obvykle účastnili Piráti po celém kraji.

posts/MM_JJ.jpg
7. září 2020

Moje místo - Tuhnice

Velmi rád zajedu na mnoho atraktivních míst v naší republice a Karlovarský kraj je takovými přímo poset. Ale nejoblíbenější je to, kde mám svou rodinu, přátele a uklidňující perličky každodenního života.

posts/MM_MM.jpg
2. září 2020

Moje místo - Maria Loreto

Mám ve svém okolí spoustu míst, kam chodím odpočívat. A to jak aktivně – během, kolmo, v zimě na běžkách, tak jen relaxačně na procházku. Vypíchnout jedno jediné by byla velmi těžká volba. Přírodní rezervace Kladská, les mezi Velkou Hleďsebí a Krásnem, lesní židovský hřbitov u Drmoulu nebo nedaleká rozhledna na Panském vrchu. Jenom vyšplhat se na ní je sportovní výkon!

posts/MM_VF.jpg
31. srpna 2020

Moje místo - Pavilon Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních

Tohle místo ve středu parku má svou magii. Je položené v těžišti města, kde se mísí jak místní obyvatelé, tak návštěvníci města směřující z lázeňského centra. Park kolem Ferdy připomíná atmosférou známou parkovou scénu z filmu Blow-up (Zvětšenina), protnutý Úšovickým potokem a s množstvím vývěrů pramenů je směrem k viaduktu příjemně zvlněný, přechází postupně do lesa ve svahu a pokud nekřičí fotbaloví fanoušci na blízkém stadionu, tak je slyšet jen šumění listí.

posts/MM_NI.jpg
26. srpna 2020

Moje místo - Jinotajná vyhlídka ve Valči

Jinotaj je vyhlídka nad zámeckou zahradou ve Valči, kterou objevil v roští můj partner, Jiří Metod Kassl, v roce 2011. Od té doby se toto místo změnilo k nepoznání, zmizely nálety a nabídl se tak nádherný panoramatický výhled do okolí. Právě kvůli výhledu mám toto místo velmi ráda.

posts/MM_LZ.jpg
18. srpna 2020

Moje místo - Sokolovsko a Bublava

Jako rodilý Sokolovák mám zdejší okolí velice rád. Opravdu je u nás co vidět a navštívit. V Sokolově samotném je mnoho opravených sportovišť a relaxačních zón (areál zdraví, Bohemka), kde venčíme naše dva syny. Za zmínku určitě stojí Statek Bernard v Královském Poříčí, kam chodíme obdivovat, krmit a hladit místní přátelskou faunu. Mám rád všemožné vyhlídky a rozhledny v okolí. I když pro neznalého to může být vzhledem k těžbě uhlí pohled nelahodící oku, rád tyto místa, odkud jde na Sokolov vidět, navštěvuji. Jako příklad bych uvedl vyhlídku na Kamenici, rozhledny Krudum, Cibulku, nebo Hard, která je v srdci Sokolova, kousek od našeho domu.

posts/MM_PA.jpg
14. srpna 2020

Moje místo - Loket a Vladař

Kdybych si měl vybrat to nejoblíbenější místo v našem kraji, tak by nemohlo být jedno. Karlovarský kraj totiž nabízí na malém prostoru neskutečné množství úžasných míst. Přesto musím vyzdvihnout aspoň dvě. Za prvé samozřejmě Loket. Většina lidí si představí historické městečko s krásným středověkým hradem. Místo, které je jedním z kulturních center našeho kraje. Místo, které můžete navštívit na kole nebo na lodi. Místo, kde se souzní lidská historie s úžasnou krajinou. Tak bych mohl pokračovat ještě dlouhé stránky.

posts/MM_JC.jpg
11. srpna 2020

Moje místo - Kočka zadkem k radnici

Nebudu se lišit od mých ostatních kolegyň a kolegů. Karlovarský kraj nabízí tolik magických míst, až to není na takovém území možné. Kamkoliv dorazíte, najdete nějaký pěkný kout (i když se to na první pohled nezdá). Nabízíme vše od nedotčené přírody, přes krásná historická i brutální poetiku industriální krajiny. Nicméně jako rodilému Karlovarákovi mi to nedá než zpropagovat místo v našem lázeňském městě.

posts/nejslabsi_200807.jpg
7. srpna 2020

Premiér nechal nejslabší na holičkách

Uhelné regiony (Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj) patří k ekonomicky nejslabším a strukturálně nejpostiženějších českým regionům. Aktuální globální trendy a přechod na bezuhlíkovou ekonomiku zasadí regionům další tvrdé rány. Pro spravedlivou transformaci a nový start pro tyto regiony byl zřízen relativně štědrý Just Transition Fund (JTF), který sliboval v následujících sedmi letech do ekonomik uhelných regionů napumpovat 91,8 miliard korun, tedy zhruba dvojnásobek ročního rozpočtu těchto krajů.

posts/MM_MK.jpg
6. srpna 2020

Moje místo - Zpívající fontána

Vybrat jedno oblíbené místo v našem kraji není jednoduché a musel jsem se nad tím dlouho zamýšlet. Vzpomněl jsem si například na Medvědí pramen, kam jsme jako děti s rodiči pravidelně chodili na procházky opékat buřty. Další z možností byl také nádherný park u Ferdinandova pramene, kde se člověk může pro uklidnění duše brouzdat jen tak bosý trávou a na nic nemyslet. Nakonec ale byla volba jasná. Pro mě je tou hlavní srdcovou záležitostí jednoznačně hlavní lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních s nádhernou dominantou – zpívající fontánou.

posts/MM_OT.jpg
4. srpna 2020

Moje místo - Chebský hrad

Cheb má mnoho dominant majících za sebou bouřlivou a zajímavou minulost. A pevně věřím, že i v budoucnu se se na ně budou moci občané i výletníci přijít podívat.