posts/vojta_franta.jpg
14. dubna 2020

Tři otázky pro... Vojtěcha Frantu

Každý týden jedna Pirátská osobnost v kraji odpoví na tři otázky z aktuální situace. Začínáme Vojtou Frantou, krajským zastupitelem odpovědným za lázeňství a cestovní ruch.

posts/mm.jpg
6. dubna 2020

Duševní potrava

Prožíváme dobu, která všechno, co jsme doposud znali, obrátila naruby. Život se téměř všude zastavil, náš kraj se ze dne na den proměnil. Lázeňské domy a hotely opustili hosté, ulice a kolonády se vylidnily a připomínají scény z postapokalyptických filmů. Zažíváme stav nouze a musíme si odříkat věci, které jsme brali jako automatickou součást našich životů. Možná to bude znít jako klišé, ale skutečnou hodnotu věcí si většinou uvědomíme, až když o ně přijdeme. Těch uvědomění zažíváme všichni v posledních týdnech víc než dost.

posts/ferdinand.jpg
6. dubna 2020

České lázeňství je ve vážném ohrožení

Opatření proti epidemii koronaviru dopadla i na české lázně, jejichž provoz se téměř ze dne na den zastavil, protože následkem rozhodnutí vlády přišly o jakoukoliv možnost příjmů. Stát přitom doposud nedokázal lázním poskytnout pomocnou ruku a prostřednictvím ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové mlčí a přihlíží kolapsu českých společností, které lázeňské služby poskytují. Piráti přitom varují před závažnými dopady v podobě konce fungování některých poskytovatelů, tisíců lidí bez práce a zániku lázeňství tak, jak jej známe. Sami proto chystají funkční plán, který by měl být první pomocí v aktuální situaci.

posts/kvvirus00.jpg
27. března 2020

Piráti za časů pandemie

Současná mimořádná situace přináší komplikace a omezení všem občanům. Přesto se většina z nás snaží myslet nejen na sebe, ale i pomoci těm druhým. Každý podle svých schopností a možností. Piráti z celého Karlovarského kraje nejsou výjimkou a pomáhají na všech frontách. Nejčastěji šitím kriticky nedostatkových roušek, ale také organizováním distribučního místa. Největší zátěž je pak na představitelích samospráv, naši dva starostové v Mariánských Lázních a v Lokti jsou stále v jednom kole.