posts/kumstat.jpg
1. srpna 2022

Rozhovor s lídrem | Petr Antonín Kumstát

Petr Antonín Kumstát je letos jistě jedním z nejmladších letošních lídrů v komunálních volbách. Ve svých 18 letech vede kandidátku Pirátů Nové Role. Co ho vedlo k angažmá v politice v takto útlém věku a co znamená jejich heslo "S mladou vizí to zvládneme"? To a mnoho dalšího se dozvíte v prvním díle Rozhovorů s lídry.

posts/kalina.jpg
22. července 2022

V Mariánských Lázních máme přírodu na prvním místě!

O působení Pirátů v Mariánských Lázních se dá napsat mnohé. Byli jsme prvními zástupci Pirátské strany, kteří v roce 2014 usedli do vedení nějaké radnice a v roce 2018 své vítězství obhájili. Téhož roku se pak do vedení radnic po celé ČR připojili i další členové Pirátské strany.

posts/petradamec.jpg
21. července 2022

Zapojujeme veřejnost do rozhodování o rozvoji Lokte

Po čtyřech letech ve vedení města Lokte můžeme s hrdostí prohlásit, že ve spolupráci s našimi koaličními partnery se nám povedlo úspěšně splnit většinu programu, se kterým jsme šli do předešlých komunálních voleb. Zároveň jsme se snažili poprat se s nečekanými událostmi, jako byla covidová krize či příliv ukrajinských uprchlíků.

posts/spendlicek.jpg
16. července 2022

Cheb čekají významná rozhodnutí

Piráti jsou poslední tři a půl roku na radnici v koalici se silným partnerem, Volbou pro město (VPM). Ještě spolu s Koalicí pro Cheb (KpCh) a Hnutím 2018 zde představují ucelenou jednotu, která svou názorovou blízkost prezentovala již před posledními komunálními volbami a která trvá i dnes.

posts/zykanova.jpg
12. července 2022

Rozhovor s lídryní sokolovských Pirátů Terezou Zykánovou

V letošních komunálních volbách kandidují Piráti také v Sokolově, kde obhajují post zastupitele. Jaké byly poslední čtyři roky v opozici? Co se Pirátům v Sokolově podařilo prosadit? Či téma mladých lidí v komunální politice. To vše a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru s Terezou Zykánovou, lídryní Pirátů v Sokolově pro letošní komunální volby.

posts/kassl.jpg
29. června 2022

Otevřená radnice ve Valči!

Hlavním cílem valečských Pirátů je obecní úřad dostupný pro všechny, ale hlavně také v online podobě. Ve Valči se nám v minulých volbách podařilo obhájit post zastupitele, který zastává Jiří Metod Kassl. Ten dlouhodobě prosazuje, aby sama obec na vlastních webových stránkách poskytovala online přenos zasedání obecního zastupitelstva, jak je běžné i v mnoha jiných obcích Karlovarského kraje a krajským úřadem doporučované. Zasedání často trvají až do nočních hodin a některé občany zajímají jen vybrané body, které by takto mohli sledovat z pohodlí domova.

posts/kumstat.jpg
29. června 2022

Mladá vize pro Novou Roli

Každý bezesporu občas potřebuje změnu, aby načerpal novou inspiraci pro budoucí vizi a fungování, to platí i pro naše město, kde se stále opakují ty stejné tváře.