posts/hradecna.jpg
5. září 2022

Rozhovor s lídrem | Barbora Hradečná

Barbora Hradečná je kandidátkou na primátorku Karlových Varů. Již 4 roky z role opoziční zastupitelky bojuje za otevřenou radnici a férový přístup města směrem k občanům. Právě komunikace, kterou současné vedení města nezvládá, je nejdůležitější věc, kterou chtějí Piráti ve Varech změnit. Jaké další plány mají Piráti v krajském městě, se dozvíte v rozhovoru s karlovarskou lídryní Bárou Hradečnou!

posts/kalina.jpg
29. srpna 2022

Rozhovor s lídrem | Martin Kalina

Mariánské Lázně jsou pro Piráty obzvlášť významným městěm. Zaznamenali jsme zde poprvé úspěch v komunálních volbách, získali historicky poprvé pozici starosty a nyní ho Piráti v Mariánkách již podruhé obhajují.

posts/petradamec.jpg
21. srpna 2022

Rozhovor s lídrem | Petr Adamec

Petr Adamec je úspěšným Pirátským starostou města Loket. Jak sám říká, poslední 4 roky nebyly jednoduché a byly plné výzev jako kůrovcová kalamita či covid. I přes to všechno to byly 4 roky plné úspěchů. Co všechno se Pirátům v Lokti podařilo a co plánují do příštího volebního období? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Rozovoru s lídrem! <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mNpZsdKeMf0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe> Rozhovor s lídrem | Petr Adamec

posts/spendlicek.jpg
12. srpna 2022

Rozhovor s lídrem | Ondřej Špendlíček

Ve třetím díle rozhovorů s lídry do komunálních voleb v Karlovarském kraji se představil Ondřej Špendlíček, radní města Chebu a lídr chebských Pirátů. Společně jsme zhodnotili poslední 4 roky na radnici a dozvíte se také, co chebští Piráti plánují v Chebu do příštího volebního období. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Kf-8-AYrZ2w" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe> Rozhovor s lídrem | Ondřej Špendlíček

posts/zykanova.jpg
7. srpna 2022

Rozhovor s lídrem | Tereza Zykánová

Druhým hostem naší série rozhovorů s pirátskými kandidáty na starosty měst a obcí v Karlovarském kraji je Tereza Zykánová, sociální pracovnice a zastupitelka, která vede pirátskou kandidátku v Sokolově. Jaké jsou zásadní problémy Sokolova a jaké řešení přináší Piráti? To a mnoho dalšího se dozvíte v Rozhovoru s lídrem!

posts/kumstat.jpg
1. srpna 2022

Rozhovor s lídrem | Petr Antonín Kumstát

Petr Antonín Kumstát je letos jistě jedním z nejmladších letošních lídrů v komunálních volbách. Ve svých 18 letech vede kandidátku Pirátů Nové Role. Co ho vedlo k angažmá v politice v takto útlém věku a co znamená jejich heslo "S mladou vizí to zvládneme"? To a mnoho dalšího se dozvíte v prvním díle Rozhovorů s lídry.

posts/kalina.jpg
22. července 2022

V Mariánských Lázních máme přírodu na prvním místě!

O působení Pirátů v Mariánských Lázních se dá napsat mnohé. Byli jsme prvními zástupci Pirátské strany, kteří v roce 2014 usedli do vedení nějaké radnice a v roce 2018 své vítězství obhájili. Téhož roku se pak do vedení radnic po celé ČR připojili i další členové Pirátské strany.

posts/petradamec.jpg
21. července 2022

Zapojujeme veřejnost do rozhodování o rozvoji Lokte

Po čtyřech letech ve vedení města Lokte můžeme s hrdostí prohlásit, že ve spolupráci s našimi koaličními partnery se nám povedlo úspěšně splnit většinu programu, se kterým jsme šli do předešlých komunálních voleb. Zároveň jsme se snažili poprat se s nečekanými událostmi, jako byla covidová krize či příliv ukrajinských uprchlíků.

posts/spendlicek.jpg
16. července 2022

Cheb čekají významná rozhodnutí

Piráti jsou poslední tři a půl roku na radnici v koalici se silným partnerem, Volbou pro město (VPM). Ještě spolu s Koalicí pro Cheb (KpCh) a Hnutím 2018 zde představují ucelenou jednotu, která svou názorovou blízkost prezentovala již před posledními komunálními volbami a která trvá i dnes.

posts/zykanova.jpg
12. července 2022

Rozhovor s lídryní sokolovských Pirátů Terezou Zykánovou

V letošních komunálních volbách kandidují Piráti také v Sokolově, kde obhajují post zastupitele. Jaké byly poslední čtyři roky v opozici? Co se Pirátům v Sokolově podařilo prosadit? Či téma mladých lidí v komunální politice. To vše a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru s Terezou Zykánovou, lídryní Pirátů v Sokolově pro letošní komunální volby.

posts/kassl.jpg
29. června 2022

Otevřená radnice ve Valči!

Hlavním cílem valečských Pirátů je obecní úřad dostupný pro všechny, ale hlavně také v online podobě. Ve Valči se nám v minulých volbách podařilo obhájit post zastupitele, který zastává Jiří Metod Kassl. Ten dlouhodobě prosazuje, aby sama obec na vlastních webových stránkách poskytovala online přenos zasedání obecního zastupitelstva, jak je běžné i v mnoha jiných obcích Karlovarského kraje a krajským úřadem doporučované. Zasedání často trvají až do nočních hodin a některé občany zajímají jen vybrané body, které by takto mohli sledovat z pohodlí domova.

posts/kumstat.jpg
29. června 2022

Mladá vize pro Novou Roli

Každý bezesporu občas potřebuje změnu, aby načerpal novou inspiraci pro budoucí vizi a fungování, to platí i pro naše město, kde se stále opakují ty stejné tváře.

posts/tiskovka2022.JPG
10. června 2022

Piráti v Karlovarském kraji představili lídry do komunálních voleb

10.6.2022, Karlovy Vary - Na páteční tiskové konferenci představili Piráti lídry do komunálních voleb. Mezi hlavní priority patřila tradiční pirátská témata jako otevření radnic lidem, bydlení či digitalizace.