posts/horni_zakon.jpg
27. listopadu 2020

Sokolov o peníze nepřijde

Informace šířící se z vedení sokolovské radnice jsou více než zavádějící. Změnou horního zákona město o peníze nepřijde. Ve skutečnosti dojde k podstatnému navýšení výběru, který bude muset těžební společnost zaplatit. Není nám tedy jasné, jestli vedení města hájí zájmy Sokolova a jeho občanů nebo zájmy Sokolovské uhelné.

posts/tereza_zykanova.jpg
28. května 2020

Tři otázky pro... Terezu Zykánovou

Každý týden jedna Pirátská osobnost v kraji odpoví na tři otázky z aktuální situace. Dnes pokračuje Tereza Zykánová, zastupitelka v Sokolově. Právě toto město našeho kraje se dostalo do pozornosti médií hned několika způsoby. Nejdříve to byla kauza sundané americké vlajky a pak i útlum těžby v Sokolovské uhelné. O tu se zajímá i premiér Babiš (a informovali jsme o tom).

posts/tezba_so.jpg
25. května 2020

Sokolov není jen uhlí

Dopad koronavirových opatření se v našem regionu ještě výrazně projeví. Těžké časy čekají nejen velké podniky, ale zejména menší živnostníky. Ti ovšem nemají tak výrazné zastání jako dominantní firma našeho okresu – Sokolovská uhelná. Na její stranu se minulý týden postavila sokolovská starostka Renata Oulehlová, která spolu s dalšími starostkami a starosty poslala otevřený dopis premiérovi Babišovi.

posts/sokolov01.jpg
9. května 2020

Kam se poděla třetí vlajka?

V neuvěřitelnou ostudu vyvrcholil pietní akt konce druhé světové války v Sokolově. Na pokyn starostky Oulehlové z ANO zmizela z prostoru pomníku americká vlajka těsně před tím, než vedení radnice začalo pokládat květiny. Paradoxní je, že je to byly právě jednotky spojenců, které do našeho města dorazily jako první. Na případ upozornil senátor Miroslav Balatka (STAN s podporou Pirátů).